Виставка “Іван Гончар: шляхами війни”

5-15 травня 2011 |

З 5 по 15 травня 2011 року запрошуємо відвідати виставку, приурочену до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війни 1941-1945 рр. – “Іван Гончар: шляхами війни” (графіка, архівні документи).

Дивився без страху смерті у вічі,
знаючи, що я приречений на життя.
Іван Гончар

Старший лейтенант Іван Макарович Гончар – митець, який пройшов шляхами Великої Вітчизняної війни як командир взводу зв’язку з перших її днів і до останніх, був поранений. Прикметним є те, що до лав захисників Вітчизни став молодий талановитий скульптор, який перебував на початку омріяного творчого шляху. З перших днів війни Іван Гончар поставив собі за мету вести щоденник, вів його у найнапруженіші або найрадісніші моменти і постійно робив замальовки. На жаль, той перший фронтовий щоденник не зберігся, але меморіальний архів Івана Гончара містить фронтовий щоденник наступних років, листування Івана Гончара з рідними часів війни.

На виставці глядачі зможуть побачити графічні аркуші Івана Гончара, які зримо відбивають фронтові шляхи радянських військ до Польщі і Німеччини, серію замальовок «Солдати мого взводу». Рисунки та акварелі цієї серії унікальні не тільки своєю документальністю, вони являють зразок високої рисувальної майстерності митця.

У своїх повоєнних спогадах Іван Макарович писав, як вражало його ставлення жителів європейських країн до своїх культурних цінностей. Високі гуманістичні ідеали майстра знайшли втілення не тільки в натурних портретах його однополчан, а й у замальовках численних пам’яток західно-європейської культури.

Відчути атмосферу того тривожного і складного часу у житті нашої Батьківщини допоможуть архівні документи: фото, листи, афіші, газетні вирізки, фронтові посвідки Івана Гончара, більшість яких експонується вперше.

Виставка діятиме щодня, крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати