Виставка «Ідентичність, перервана»

8 листопада 2018 |

8 листопада о 18:00 у Музеї Івана Гончара відкривається персональна виставка творів українсько-американської художниці Олі Рондяк «Ідентичність, Перервана», що присвячена п`ятій річниці Революції Гідності.

Виставка розкриває реалії подій Майдану, нагадує про цінність свободи й демократії та підіймає питання самоідентифікації.
В серії робіт «Ідентичність, Перервана» поєднується історія нашої держави з історією життя авторки виставки Олі Рондяк, адже процес формування нової політичної ідентичності українського народу, пробудження національної свідомості, потужним поштовхом до якого стала революція 2013 – 2014 року, збігся з часом віднайдення мисткинею власної перерваної української ідентичності.

Експоновані твори є рефлексією, роздумами художниці про те, що означає бути українцем. На виставці буде представлена серія картин-колажів на полотні, що являють собою портретні зображення українок, створених авторкою з фрагментів газетних та журнальних статей, що висвітлювали події Євромайдану.

В експозиції також постануть дві гіпсові скульптури, що, апелюючи до форм та семантики традиційної української ляльки-мотанки, у контексті історичних явищ України останніх років (Революція Гідності, ведення гібридної війни, анексія Криму Росією), набувають нового символічного значення, виступаючи водночас як оберіг від агресора, і як правічний символ Матері, що зцілює українців від болю та ран минулого і сьогодення.
———————
Оля Рондяк – українка, яка народилася і виросла в Сполучених Штатах Америки у родині українських емігрантів.
1994 року закінчила Клівлендський державний університет і отримала магістерський ступінь з психотерапії.
З 1995 року живе із родиною в Україні.
2005 – 2018 р. – персональні проекти в Україні, США, Італії, Німеччині та Угорщині
2006 – 2017 рр. – учасниця групових виставок в Україні та США
———————-
Під час відкриття виставки прозвучать пісні, що лунали зі сцени Євромайдану

Організатори: Музей Івана Гончара та Національний музей Революції Гідності • Maidan Museum

Виставка діятиме до 09.12.2018
Вхід на відкриття 08.11 безкоштовний

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати