Виставка «Феномен традиційної селянської ляльки»

6 червня - 5 серпня 2013 |

6 червня о 17.00 в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” відкриється виставка аутентичних ляльок з колекції Олександра Найдена, Людмили Орлової та Тетяни Пірус. Також будуть представлені авторські ляльки, зроблені відомими майстрами в рамках традицій, але із виявленням індивідуальних творчих рис.

Триватиме виставка до 5 серпня 2013.

Мета виставки – показати спонтанне виявлення предкових образів у хатній ляльковій автентиці різних регіонів і місцевостей України – Середньої Наддніпрянщини, Поділля, Волині, Слобожанщини… Наочно продемонструвати прояви пластичної інтуіції у варіативних аспектах внутрішньої будови ляльок.

У коло завдань також входить простеження еволюції іконографічних, декоративних і статуарних особливостей народної ляльки на шляху її розвитку від хатнього образу предка-заступника до національного символу.

Ляльки

Дві супер іграшки людства від часів усвідомлення факту його присутності у світі (Мартін Хайдеггер) – м’яч і лялька – нині набувають все більшої актуалізації щодо посилення видовищної-ігрової практики у життєвому факторі людства. Пов’язані з лялькою проблеми антропоморфізму (надання будь-яким речам і предметам людських якостей), безпосередньо стосується життєбудівних процесів.

Ця виставка спрямована на виявлення в образі ляльки національних смаків і уподобань проти поширених нині вульгаризаторських тенденцій комерційно-сувенірної ляльки.

Автори проекту: Олександр Найден, Людмила Орлова, Катерина Орлова-Гузова.

Організатор виставки: Петро Гончар.

Контатки: Ukrmotanka@gmail.com

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати