Виставка до 90-річниці від Дня народження Івана Лисенка

15-22 листопада 2011 |

15 лиcтопада 2011 року о 17:00 запрошуємо на відкриття виставки Івана Лисенка до 90 річниці від Дня народження митця «У моїх творах-Україна» (з колекцій Музею Івана Гончара).

Іван Іванович Лисенко (1921-1997) – визначний художник-аматор, колекціонер, який ще за життя уславив Україну далеко за її межами і увійшов до Всесвітньої енциклопедії наївного мистецтва.

Народився Іван Лисенко 14 вересня 1921 року в шевченківському краї в селі Золотоношка, де жили його діди-прадіди козацького роду. Любив своє село, цій темі присвятив найбільшу серію своїх робіт «Люди мого села». За його картинами можна вивчати історію України, її звичаї та обряди. На основі народних переказів, легенд та пісень він створив цілу серію творів історико-етнографічного спрямування: «Новорічне щедрування», «Ніч на Івана Купала», «Водіння Куста», «Посвячення в парубки». Заглиблюючись у праісторію дохристиянських часів митець прагне відтворити у своїх полотнах язичницькі обряди, намагається показати зв’язок людини з природою: заклинання дощу, молитва до сонця, до води, ворожіння на вербовій гілці.

1964 року Іван Лисенко вперше завітав до садиби-музею Івана Гончара разом із правнуком Тараса Шевченка Дмитром Красицьким. Митця вразила сподвижницька діяльність Івана Макаровича, зачарувався унікальною колекцією творів українського народного мистецтва. А згодом сам створив у своєму селі Музей історії Золотоношки й унікальну живописну галерею творів самодіяльних художників з різних куточків колишнього Союзу.

Упродовж творчого життя художник мав 23 персональні виставки, у його творчому доробку більше 200 полотен. За свою діяльність митець отримав звання заслуженого майстра народної творчості України, був нагороджений Почесною грамотою Президії Верховної Ради України, а також премією ім. Катерини Білокур. Про майстра відзнято два документальні фільми: «Золотоношківські вечорниці» та «Сяйво фарб Івана Лисенка».

Вшановуючи світлу пам’ять митця, Музей Івана Гончара запрошує на ювілейну виставку «У моїх творах-Україна», на якій буде репрезентована творчість художника його живописними роботами, а також представлені твори самодіяльних художників Росії, Вірменії, Білорусії, Грузії, Казахстану, зібраних Іваном Лисенком до своєї живописної галереї.

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка діятиме з 15 листопада по 22 листопада 2011 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати