Виставка до 100-ліття Івана Гончара у Львові

3 березня 2011 |

3 березня у Львівському музеї історії релігії презентували виставку, присвячену 100-літтю від дня народження відомого культурного та громадського діяча, народного художника України, лауреата Державної премії України імені Тараса Шевченка Івана Гончара.

На виставці експоновані речі, які висвітлюють культуру і побут Центральної та Східної України. Вони ще жодного разу не виставлялися. Ці речі походять із Житомирщини і Полтавщини, Харківщини і Черкащини, Вінниччини і Хмельниччини та інших областей, де протягом пів століття проводив титанічну народознавчу роботу Іван Гончар. Саме у цих місцях І.Гончар зумів зібрати унікальну колекцію українського народного мистецтва ХVII-XIX століть, що стала основою створення державного «Музею Івана Гончара».

На виставці, присвяченій пам’яті Великого Українця, художника-етнографа, представлені зокрема різноманітні ікони на полотні, дереві, металі; вишиті і ткані рушники, кераміка, український національний жіночий одяг, прикраси та інше з приватних колекцій львівських колекціонерів. Досить цікавим експонатом є ікона «Введення в храм Богородиці» з рідного села Івана Гончара, яку він подарував відомому львівському колекціонеру Івану Гречку.

Урочисте відкриття виставки відбулося о 14 годині у виставковій залі Львівського музею історії релігії, що на площі Музейній, 1.

Джерело: portal.lviv.ua

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати