Виставка “Чернігівщина етнографічна”

5 червня - 2 липня 2012 |

З 5 червня по 2 липня 2012 року в Національному центрі народної культури “Музей Івана Гончара” в рамках музейного проекту “Культурна спадщина українців” триватиме виставка “Чернігівщина етнографічна”.

Музей Івана Гончара розпочинає серію виставок, які знайомитимуть глядачів з етнографічною, фольклорною та культурно-мистецькою спадщиною українців різних регіонів України. До виставок будуть залучені етнографічні та мистецькі збірки як державних музеїв, так і приватних колекціонерів.

Чернігівське Полісся – унікальний регіон слов’янського світу. Про нього писали і пишуть дослідники, визначаючи Чернігівщину як один з ареалів колишньої прабатьківщини слов’ян. Саме на Чернігівщині збереглися давні архаїчні шари праслов’янської культури, корені якої сягають часів палеоліту і неоліту.

Природні багатства Чернігівської землі сприяли розвою різнофункціональних видів народних ремесел та індивідуальної творчості мистців.

На виставці « ЧЕРНІГІВЩИНА ЕТНОГРАФІЧНА» представлені ткані та вишивані тканини – одягові та інтер’єрні. Всебічно показані класичні зразки народного вбрання середини XIX – початку XX століть із Козелецького, Чернігівського, Городянського, Щорського, Семенівського, Сосницького, Новгород-Сіверського, Ніжинського та Носівського районів Чернігівської області. Виготовлене воно, в основному, з доморобних матеріалів та вирізняється своєрідним колоритом з переважанням білого та червоного кольорів. Це – сукняні спідниці, плахти, запаски, пояси та крайки, хустки й намітки, корсетки та прикраси.

Окрім тканини на виставці можна буде побачити вироби з дерева, плетені з кори, лози і соломи посудини; роботи гончарів та ковалів, а також унікального «чернігівського» письма ікони кінця ХІХ – початку ХХ століть , народні картини І половини ХХ століття, малярські та скульптурні твори народного генія Антона Штепи із с. Сваричівка Ічнянського району.
Етнографічна частина виставки доповнена унікальними архівними світлинами з історико-етнографічного мистецького альбому Івана Гончара «Україна та Українці» ( т. «Чернігівщина»).

Експонати представлені на виставці із фондових колекцій Музею Івана Гончара та приватних збірок Володимира Щибрі та Ігоря Перевертнюка.

Share Button

3 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати