Виставка авторської ляльки

19-31 серпня 2010 |

19 серпня 2010 року о 18:00 запрошуємо на відкриття виставки авторської ляльки Оксани Смереки-Малик (Львів) під назвою «Оксанина лялька».

Виставка “Оксанина лялька” – єдина колекція, створена  циклами: “Карпатія: дівки, газдині, молодиці”, “Князівни і боярині”, “Львів’янки – пані та панянки”, “Рожеві панни”, “Маків цвіт”, “Пори року”, “Сни серпневого поля” тощо. Майже кожна лялька має своє ім’я і своє “обличчя”. Хоч Оксанині ляльки, як і обереги – без облич. А проте вони відрізняються від звиклих народних ляльок-оберегів. Основою ляльки є традиційна мотанка, однак Оксана вимотує її на основі, сама ж каже, що її лялька – це “каркасна мотанка”.

Ці ляльки дуже динамічні, неначе в русі. Динамічні цілі композиції, де, наприклад, сперечаються дві молодиці, чи дівчата стоять колом в очікуванні танцю, а чи городянки поспішають на каву. Тут навіть не костюми, а самі пози передають характер і типаж, створюють враження живої картини. Колориту додають голівки, а тут вже треба особливого хисту – викрутити очіпок, зав’язати хустку, сплести вінок чи чільце.


Кольори – від яскравих гуцульських мотивів – до бежевих у міських та до білих із сріблом у князівському вбранні, – ніби відбивають українське суспільство з його культурою одягу. Це наче живий театр.

Колір тканини та її фактура – те, з чого починається лялька. Оксана каже, що ніколи не задумує наперед ідеї ляльки – просто бере шматочок тканини, тулить до нього інший – і руки працюють, а матеріал підказує.

З чого створена Оксанина лялька? З підручних матеріалів – обрізків різних тканин, як правило натуральних, залишків біжутерії, які знайдуться у кожної жінки. В пошані – тканини з бабусиної і маминої скрині.

Очевидно, Оксанину ляльку слід трактувати як подарункову. Стільки радості й свята вона акумулює в собі, що хочеться поділитися цим з іншими. Справді. Лялька може  служити шляхетним подарунком, на рівні з книжкою. Бо це також – твір.

Скільки часу  і як творилася ця перша в житті авторки колекція, яка налічує понад 70 ляльок? За останні чотири місяці, вибухово. Про «вибух» у вкрай напруженому ритмі ділової жінки ви дізнаєтесь на презентації.

Про авторку

Оксана Смерека-Малик – за фахом французький філолог, за посадою – багаторічний директор однієї із львівських  загальноосвітніх  шкіл, яка цього річ реорганізована у Художній ліцей при Львівській національній академії мистецтв. Писанкарка. Авторка кількох поетичних книг.

Представить авторку її колега по “поетичному цеху” Надія Мориквас, письменниця, головний редактор інтернет-журналу “Річ”

Ляльки на сайті “Рукотвори”
Нові поезії та писанки на сайті журналу “Річ”

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка діятиме з 19 серпня по 31 серпня 2010 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати