Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль «ОРЕЛІ − 2012»

2-3 червня 2012 |

Розпочинай своє найкраще літо у родинному колі Дитячого фольклорного фестивалю «Орелі»! Зустрічаємось 2-3 червня в Національному музеї народної архітектури та побуту в селі Пирогів! Традиції зелених свят, виступи, ярмарок, унікальна виставка народних ляльок, сила-силенна майстер-класів, казок, ігор, забав і танців, цікаві книжечки і не лише!

Заходи розпочнуться 2 червня із Святкової ходи у вишиванках учасників і гостей до Кремпового колеса і Співочого поля Музею, та 3 червня – з Традиційної літургії на Трійцю у Миколаївському храмі (Експозиція Поділля).

Зустрічаємось на головній зеленій галявині (ярмарковий майдан чи співоче поле), де на Вашу родину чекатимуть:

 • Виступи дитячих фольклорних колективів з усіх регіонів України, а також гостей Фестивалю – дитячого фольклорного гурту з Словаччини
 • Святкова хода у вишиванках
 • Традиційний ярмарок народних майстрів
 • Ярмарок дитячої літератури та зустрічі з письменниками
 • Унікальна виставка ляльок та народного одягу
 • Майстер-класи для дітей:
  – Соломоплетіння
  – Гончарство
  – Писанкарство
  – Ліплення з глини
  – Ляльки-мотанки
  – Слом’яні, кукурудзяні ляльки
  – Витинанки
  – Народний розпис
  – Випікання жайворонків
  – Ткацтво
  – Вишиття
  – Виготовлення та розпис народних іграшок
 • Цікаві книжечки від українських видавництв
 • Колискові, казки та забавлянки для немовлят
 • Забави від Школи козацького бойового звичаю СПАС
 • Школа народних танців
 • Ігровий майданчик (забави, дражнилки, дитячі іграшки)
 • Екологічний майданчик (трав’яні напої та смачні натуральні солодощі для найменших)

Світлини з попередніх років фестивалю

Відеопрезентації: 

Казкову і теплу атмосферу творитимуть:

* Привабники фестивалю:

Унікальні дитячі фольклорні гурти з різних куточків України – Полісся, Поділля, Слобожанщини, Наддніпрянщини, Гуцульщини, Закарпаття і не лише. З нами також протягом двох днів – довгоочікуваний гурт із міста Попрад (Словаччина), що здивує глядачів унікальними традиційними танцями, народною музикою і співом.

Спеціальний гість відкриття – чарівна ILLARIA. Почути знову її дивовижний голос – гарний початок «Орелей». А скористатись можливістю наживо поспілкуватись із співачкою Ви можете під час робітні із ляльки-мотанки в суботу.

Традиційні Друзі події – Сашко Лірник із химерними казками та дотепним українським гумором, героєм яких може стати кожен, Сусанна Карпенко та Ілля Фетисов – самобутній родинний гурт, учасники ансамблю «Божичі», Максим Бережнюк із унікальною програмою на народних інструментах, Северин Наливайко – майстер українського слова, автентичні народні колективи та інші.

*Фестивальна майстерня:

Разом із Вашими дітьми «Орелі» запрошують Вас узяти участь у більш ніж 20 щоденних майстер-класах з народних ремесел. Крім того, варто відвідати улюблене дітьми кулінарне заняття – випікання жайворонків з тіста.

Екопростір «Тетерівського Коша» представлятиме Найбільшу традиційну народну гойдалку (Орелі) та здорові забави. Весело і радісно стрибаємо, бавимось, гойдаємось, намагаючись торкнутись небес.

Плекальні «Орелі» запрошують батьків почути і навчитись мелодійним колисковим, казкам, примовлянкам та забавлянкам для найменших.

Варто не проґавити також можливість навчитись запальним танцям, поринувши у коло етнічних ритмів автентичних гуртів України.

До народних же ігор від гостей фестивалю можна долучитись протягом двох днів.

* Традиційний ярмарок:

Більше 100 майстрів представлятимуть свої вироби: неповторні дитячі народні ляльки, різноманітні народні іграшки із дерева, соломи, глини, тканини; дримби, сопілки, окарини, розписані дзвоники, писанки, вишиванки й інше етнічне вбрання, гончарний посуд, гутне, вітражне скло, вироби з вовни, жіночі прикраси, скатертини, серветки, витинанки, вінки і багато іншого.

* Читальна гостина:

Інтерактивне спілкування з Головним інформаційним партнером фестивалю – Журналом «Країна», завжди про актуальне і живе.

Цікаві книжки та широка літературна програма від дитячих видавництв «Грані-Т», «Ранок», «Зірка», гуртка «Марко і Харко», дитячого журналу «Яблунька», Олександра Стебляка та багатьох інших, зустрічі із дитячими письменниками, конкурси.

* Сільська анімаційна студія «Орлик» (с. Хотів):

Майстер-класи із дитячої анімації, захопливі подорожі народними сюжетами і образами.

* Гудильня (Музичний майданчик):

Майстер-класи з гри та виставка-продаж народних музичних інструментів (сопілки, окарини, свищики, бандури, бубни).

Програма фестивалю передбачає, що цікаво буде всім!

Дівчаткам зі своїми родинами варто відвідати унікальну виставку народних ляльок та народного одягу, а майбутні ж чоловіки можуть випробувати себе у козацьких забавах від Братства бойового звичаю «Спас», виховуючи мужність і лицарський дух.

Також усі гості фестивалю запрошуються почастуватись традиційними українськими стравами і покататись на підводі територією Музею.

Особливу ж атмосферу фестивалю творитиме гурт волонтерів з Києва та різних куточків України, які щиро віддають свою любов та турботу на користь дітям.

Головні організатори:

 • Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
 • Національний музей народної архітектури та побуту України
 • Громадська ініціатива «Тетерівський Кіш»

Наші партнери:

 • Головний інформаційний партнер – Тижневик «Країна»
 • Освіжаючий партнер – Компанія «Кока-Кола»

До зустрічі на фестивалі!

Фестиваль у всемережжі:

Питання з приводу фестивалю:

 • Олександр Іванов, 0975697437, ivanov08@ukr.net
 • Мирослава Вертюк, 0673166879, myroslavamuseum@ukr.net

Коротка довідка про фестиваль

Всеукраїнський дитячий фольклорний фестиваль «Орелі» заснований у 2008 році УЦНК «Музей Івана Гончара» і є унікальним заходом в культурно-виховному просторі України, що поєднує в собі мистецькі, оздоровчі, музичні, екологічні, освітні, виставкові та інші культурно-розважальні і культурно-просвітницькі програми.

За чотири роки діяльності фестивалю до участі у ньому долучились близько 100 дитячих фольклорних гуртів з різних регіонів України, більше 150-ти майстрів народної творчості1000 дітей разом з батьками стали учасниками конкурсів малюнків, великодньої та різдвяної атрибутики, більше 20 000 осіб відвідали заходи Фестивалю. Творчими натхненниками та учасниками Фестивалю є Ніна Матвієнко, Олег Скрипка та Лірник Сашко.

Увага! В програмі можуть бути зміни.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати