Всеукраїнська виставка “Писанковий Рай”

12 квітня - 25 травня 2014 |

З 12 квітня до 25 травня 2014 в Музеї Івана Гончара триватиме виставка писанок “Писанковий Рай”.

Бажаючих потрапити до ПИСАНКОВОГО РАЮ запрошуємо 12 квітня, напередодні Вербної неділі, на відкриття Великодньої виставки до Музею Івана Гончара!

Тут, в Мистецькій галереї, розгорнеться святковий розмай українських писанок від народних майстрів, а також їхніх учнів з різних куточків України: Київщини, Львівщини, Івано-Франківщини, Вінниччини, Луганщини, Полтавщини й інших теренів. Відвідувачі виставки матимуть можливість ознайомитися із орнаментикою і колористикою, сюжетами та мотивами, знаками й символами традиційних і авторських писанок, а також із обрядовими і технологічними особливостями їх творення.

На виставці також буде представлено унікальні писанки із фондів Музею Івана Гончара, серед яких зібрані фундатором хатнього Музею – Іваном Гончаром у 1960-1980 роках, а також відписані працівниками Музею: Надією Білоткач та Ларисою Головнею в середині 1990-х років зразки зі шкаралуп зруйнованих писанок.

Усього на виставці – близько тисячі писанок, кожна з яких несе теперішнім поколінням закодовані письмена-послання від далеких пращурів.

Доповнять експозицію музейні світлини українців у Великодні свята, картини Івана Гончара та давній великодній посуд: пасківники, в яких випікалися паски, макітри для замішування тіста, миски для пасок, крашанок і писанок.

Напередодні та в день відкриття виставки (11-12 квітня з 11:00 до 18:00) Музей запрошує і на передсвятковий Ярмарок народних майстрів та майстер-класи, де можна поспілкуватися із народними умільцями, придбати безпосередньо від них автентичні подарунки для дітей, рідних та друзів, навчитися рукотворити самому.

Тож, завітайте у Писанковий Рай, напишіть власноруч, можливо, першу в своєму житті писанку, виберіть великодній подарунок собі та рідним, долучіться до збереження і примноження українських народних традицій сьогодні!

Вхід на відкриття виставки та ярмарку вільний.

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати