Все про традиційне весілля на Покрову

14 жовтня 2011 о 17:00 |

14 жовтня 2011 року запрошуємо до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» на свято Покрови в рамках проекту «Осінь весільна».

«Покрова покриває землю листом, а дівку вінком»

Осінь – традиційна пора весіль. Розпал весіль припадає якраз на Покрову, і колись чи не в кожному селі на Україні в цей час їх було по декілька. Серед багряно-жовтої позолоти дерев палахкотів весільний прапор, дівочі барвінково-калинові вінки, а троїсті музики і весільні пісні линули звідусіль.
Найбільшим містичним і трепетним був обряд вдягання весільного вінка і введення молодої на «Посад». Яке буде майбутнє життя? Що вготувала їй Доля?
«Ходилам по полю, збиралам фасолю, повічте, дівчата, чи вгадала долю. Ми тобі не скажем, бо не можем знати, кому присягала, то мусиш кохати». То ж не одна дівоча душа просила Богородицю щасливої долі, і вважалося, що почутою вона буде якраз на празник Покрови.

Тож кличемо вас
До нас в гості на Покрову-
На файну розмову,
На дзвінкі пісеньки,
На весільні вінки!

Програма заходу

17:00-17:40 – Рубрика: виняткова точка зору з уст відомої сучасної української письменниці Марії Чумарної «Код долі в обрядовості українського весілля».
17.40-18.00 – Майстер-клас з вив’язування хусток. Показ головних уборів, демонстрація весільних традиційних костюмів з різних регіонів України.
17.00-18.00 – Лекція-презентація «Весільні головні убори».
18.00-18.30 – Весільні пісні з Лемківщини, Гуцульщини та Галиччини у виконанні зразково-показового дитячого колективу «Радуниця» (м.Львів). Керівник – Наталя Манько.

ВХІД ВІЛЬНИЙ!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати