Виставка дитячих малюнків «Де живуть Мамаї»

3-15 березня 2013 |

3 березня 2013 року о 13:00 в мистецькій галереї Музею Івана Гончара (вул.Лаврська, 19) відбудуться мистецькі гостини Хотівського Родинного центу «МАМАЇ», в рамках яких відкриється виставка дитячих малюнків «ДЕ ЖИВУТЬ МАМАЇ».

Питання, яке стало назвою унікальної дитячої виставки, стоїть у ряду з одвічними: Хто ми? Звідки ми? Куди ми ідемо? Пошук відповіді на нього може пролити світло на ці важливі для кожного з нас націєтворчі орієнтири. Проте кожен повинен пройти цей шлях особисто, а він може видатись непростим і довгим. Справжніми поводирями на ньому можуть стати діти.

«ДЕ ЖИВУТЬ МАМАЇ» – мистецький проект Родинного центру «МАМАЇ» села Хотів, що на Київщині. Пошук джерела правди, свободи та власної ідентичності для Хотівських МАМАЇВ пролягає через народну культуру та історію. Об’єднавши в своїй роботі традиційні й новітні підходи у вихованні та розвитку дитини, Центр став культурним осередком нового типу в пристоличному селі XXI ст.

Гончарство, розпис на склі, писанкарство, малювання, заняття з народного співу та фольклорні заняття, дитяча студія анімації, школа гри на народних інструментах та школа козацького бойового звичаю СПАС – головні напрямки, за якими працює Родинний центр. На рівні фундаментальних цінностей основними завданням центру є гармонізація стосунків у родинах, формування міцного громадського осередку в селі та створення «здорового» культурного простору для розвитку нинішніх і прийдешніх поколінь.

Мистецькі гостини Родинного центу «МАМАЇ» є щирим бажанням поділитись набутим досвідом, розширити своє творче та дружнє коло і створити гарний привід для спілкування з дітьми з нагоди початку весни. Домінантою події стане дитяча виставка художніх робіт, що триватиме з 3 до 15 березня 2013 року. Вона поєднує у собі внутрішньо гармонійні та самодостатні школи традиційного народного та академічного живопису. Керівниками студій є носій традиції, донька відомої народної художниці Анастасії Рак – Світлана Рак та художниця, що розвинула власну методику роботи з дітьми наймолодшого віку і протягом багатьох років вдосконалювала її в роботі – Оксана Денисевич.

Цей проект є особливою подією для родин та дітей зокрема, адже саме тут відкриваються найглибші джерела, які лише через свої малюнки можуть сказати ДІТИ – ДІТЯМ або ДІТИ – ДОРОСЛИМ. Відчути та зрозуміти цю справжність запрошуємо усіх охочих, особливо дітей, бо саме в ранньому віці можна побачити те, чого ніколи не побачиш у старшому і лише дитина може намалювати так, як ніколи не намалює дорослий.

У програмі:

  • Спеціальна екскурсія до експозиційної зали «Народна картина» Музею Івана Гончара;
  • Огляд дитячої виставки;
  • Майстер-класи для дітей;
  • Перегляд дитячої анімації сільської студії «ОРЛИК»;
  • Виступ дитячого фольклорного гурту «Будимир» та сільського фольклорного гурту «Радуйся» (с.Хотів);
  • Народні ігри та козацькі забави для дітей;
  • Спілкування у затишному родинному колі.

Організатори:

  • Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
  • Хотівський родинний центр «МАМАЇ»

Проект «Де живуть МАМАЇ» отримав можливість реалізації завдяки спільним зусиллям дітей, батьків, громади села та у плідній співпраці з Музеєм Івана Гончара.

Інформація: (067) 316-68-79

Вхід вільний

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати