Виставка до 190-річчя Юрія Шкрібляка

5 липня - 20 серпня 2012 |

5 липня о 16:00 в Музеї Івана Гончара відкриється виставка „Різьбяр Юрій Шкрібляк та його школа” до 190-річчя від Дня народження майстра.

Національний центр народної культури „Музей Івана Гончара” приймає у своїх залах виставку видатного українського народного майстра гуцульського різьблення Юрія Івановича Шкрібляка (1822-1884) з колекцій Національного музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття ім. Й.Кобринського (м.Коломия, Івано-Франківщина).

Шкрібляк Василь Юрійович

У 2012 році виповнюється 190 років від дня народження одного із найвидатніших різьбярів ХІХ ст. не тільки на Гуцульщині, але й на Україні – Юрію Івановичу Шкрібляку. Завдяки надзвичайному таланту його при житті вважали класиком гуцульського різьблення. Родина Шкрібляків – це велика династія талановитих різьбярів, ткачів, вишивальниць, писанкарок, мосяжників.

Метою виставки є висвітлення творчого доробку великої родини Шкрібляків за період більш, ніж 100 років, та вплив їх творчості на сучасних народних та професійних мистців. На виставці будуть представлені 150 творів, не тільки Юри Шкрібляка, але й вироби його синів – Василя, Миколи, Федора, онуків – Василя, Федора, Ганни Шкрібляків, Юри і Семена Корпанюків, правнуків.

Юрій Шкрібляк свої вироби (боклажки, барильця, пістолі, кріси, рахви, порохівниці, пляшки, чарки, ложки) оздоблював тонкою плоскою різьбою, лише в деяких випадках інкрустував їх металом або баранячим рогом, зрідка випалюванням. Орнамент здебільшого геометричний, лише в деяких творах зустрічається зображення людей, голівок ангелів, трактованих схематично. Композиції в творах Ю.Шкрібляка відзначаються лаконічністю та простотою, кількість мотивів незначна, але численні варіації їх розкривають нам надзвичайний дар неординарного мистця. Доцільна і оригінальна форма виробів, досконалість орнаментики та надзвичайно професійне, тонке технічне виконання забезпечували виробам Юри Шкрібляка високу оцінку глядачів та журі на чисельних господарсько-промислових виставках у Відні (1872), Львові (1877), Трієсті (1878), Станіславові (1879), Коломиї (1880) тощо.

Вхід на відкриття виставки вільний!

Виставка діятиме з 05 липня по 20 серпня 2012 року щодня,
крім понеділка та останнього вівторка місяця, з 10:00 до 17:30

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати