Великодні приготування у рідній хаті Івана Гончара

21 квітня 2011 |

21 квітня 2011 року запрошуємо у Світлий четвер на Страсному тижні до рідної хати Івана Гончара − тут, у селі Лип’янка на Черкащині пектимуть паски та розписуватимуть традиційні писанки.

Минуло сто літ від народження видатного скульптора, етнографа та громадського діяча Івана ГОНЧАРА. Цього року в його рідній хаті земляки й родичі − мешканці села Лип’янка пектимуть паски в печі, як багато років тому це робила мати Івана Гончара. А співробітники столичного музею Івана Гончара навчатимуть дітей розписувати писанки за давніми зразками, зібраними в цьому краю.

Хату-музей Гончара лип’янці відкрили у січні цього року за підтримки сільської ради і з нагоди ювілею видатного земляка. Музей був задуманий не як меморіальний, а як живий осередок збереження й відродження традиційної культури села. Саме на таких засадах створював свій музей у столиці й сам Іван Гончар…

Через давні обрядові дійства – випікання пасок та розписування писанок – у переддень Великодня родина Івана Гончара та широке коло його послідовників мають на меті вшанувати його світлу пам’ять, підтримати ідею плекання живої традиції та активізувати лип’янців до збереження і примноження духовних скарбів свого краю.

Просимо журналістів обов’язково акредитуватися за тел.: 067 316-68-79.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати