Вечір пам’яті Героя Небесної Сотні Сашка Капіноса

10 березня 2018 |

“Раз добром нагріте серце вік не прохолоне…”

ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ГЕРОЯ НЕБЕСНОЇ СОТНІ САШКА КАПІНОСА

10 березня 2018

Музей Івана Гончара, вул. Лаврська, 19

Сашко Капінос – громадський діяч, один з найактивніших учасників Мовного Майдану 2012 року та Революції Гідності. Під час революції він став членом 35-ї штурмової сотні “Волинська січ” Самооборони Майдану. Закінчив із відзнакою Львівський лісотехнічний університет. За покликом серця Сашко був землеробом, тому чимало зробив для розвитку фермерського господарства. Також він доклав рук до відродження свого рідного село Дунаїв на Тернопільщині й вельми переймався екологічною ситуацією в рідному краї. У Кременецькому районі завдяки Олександрові постав пам’ятник полеглим у боротьбі за свободу України. Для напису на ньому він обрав такі слова: “Коли я впаду, мою кров вип’є рідна земля, щоб виростити з неї траву для коня того, хто стане на моє місце…”. Однак слова ці, на превеликий жаль, виявилися не просто значущими та промовистими, а ще й пророчими. Увечері 18 лютого 2014 року 29-річний сміливець отримав поранення в голову поблизу Будинку профспілок і наступного ранку помер через тяжку травму.

Цьогоріч у день народження Олександра Капіноса буде відтворено все те, чим він жив, надихався та надихав. Його духовним учителем і наставником був Тарас Шевченко, тож 10 березня вірші великого Кобзаря прозвучать у виконанні дітей. У 27 років Сашко почав опановувати гру на бандурі, планував власноруч виготовити цей інструмент і кобзарювати по селах, отож ми почуємо спів кобзарів. На своїй малій батьківщині Олександр навчав молодь народним танцям, тому вечір пам’яті матиме танцювальну частину. Молодий патріот мріяв викладати в школі історію України, тож перед початком вечора відбудуться цікаві заняття з історії для юних. Також він започаткував уроки з писанкарства напередодні Великодня не лише в рідному селі, а й довкруж нього, і перед початком заходу діти зможуть повчитися цьому мистецтву – й не тільки йому.

У програмі вечора – дитячі майстер-класи з писанкарства, створення витинанок, виготовлення шабель і фехтування, майстрування автентичних дерев’яних іграшок. Паралельно відбуватимуться уроки історії в цікавій формі для різних вікових груп. За допомогою відеоматеріалів та інтерактивного спілкування історик Тетяна Швидченко розповість, якою була Україна сто років тому, що таке Українська Народна Республіка та який вигляд мали наші воїни в різний час.

До уваги присутніх – низка різнопланових заходів. У межах блоку ЖИВА ПАМ’ЯТЬ діятиме майданчик усних історій, на якому про Сашка розкажуть його рідні та друзі. Буде показано фільм-життєпис про Олександра Капіноса. У блоці ЖИВЕ СЛОВО учасники дитячого театру “Левеня” декламуватимуть вірші Тараса Шевченка. ЖИВА МУЗИКА представить творчість лірника Андрія Ляшука, кобзарів Тараса Компаніченка, Тараса Силенка, Михайла Коваля, Василя Лютого, Віктора Пашника. А ЖИВА МАЙСТЕРНЯ навчить традиційним пісням і веснянкам разом із гуртами “Варйон”, “Орелі”, ”Райгородок”. Наостанок ЖИВИЙ РУХ подарує народні танці з троїстими музиками.

ДОВІДКИ та АКРЕДИТАЦІЯ: (067) 508-26-39, (093) 503-72-88, (099) 717-59-95, maidanmuseum@gmail.com

Ініціатори: Олена Котляр, Юрій Шевчук, Валерій Гладунець, Тарас Компаніченко.

Організатори:

  • Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності
  • Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати