“Вареники в преріях: з українського села до канадського мейнстріму”. Орися Пащак-Трач (м.Вінніпеґ, Канада)

28 липня 2015 о 17:00 |

28 липня 2015 року о 17.00 в Музеї Івана Гончара відбудеться виступ Орисі Пащак-Трач “Вареники в преріях: з українського села до канадського мейнстріму” (Perogies On The Prairies: From a Ukrainian Village to Canadian Mainstream).

Що таке традиційна народна кухня по-українськи? Що вирізняє нас з-поміж інших народів? Які українські страви стали найвідомішими і найпопулярнішими серед чужоземців?
Свій погляд на ці й інші запитання надасть канадійка українського походження Орися Трач, ілюструючи свій виступ знахідками і відкриттями в українській етнології.

На її думку, вареники (пироги) – це вже не лише українська традиційна улюблена страва. За останні десятиліття вони перетворилися на мейнстрімну (стильну, модну, основну) їжу – і навіть фаст-фуд.

На зустрічі пані Орися торкнеться питань термінологічного походження слова «вареник», його лінгвістичних трансформацій, місця в повсякденному і обрядовому меню, а також розповість про перетворення на теренах Західної Канади вареників на таку ж популярну страву як піца, де навіть побутує «вареникова піца» (perogy pizza).

The perogy/pyrih/varenyk is no longer just a Ukrainian comfort food. Over the last decades it has become a maintream food – and even a fast-food. Orysia will discuss the original varenyk, the linguistic changes, its place in the ordinary and ritual menu, and its Western Canadian transformation into a food as popular as pizza. Yes, even a perogy pizza.

У програмі також:
– Домашні вареники від пані Тетяни – зібрані кошти надійдуть пораненим воїнам та їхнім родинам (в межах Мистецької Оборонної Толоки).

Виступ – українською мовою з можливим авторським перекладом англійською для іншомовної публіки / The presentation – in Ukrainian and English.

orysia_photo

ОРИСЯ ПАЩАК-ТРАЧ, м. Вінніпеґ, Канада / by ORYSIA TRACZ, Winnipeg, Canada
відомий фахівець з етнології, письменниця, перекладачка, кореспондент
газети The Ukrainian Weekly (Нью Джерсі, США), довгорічна співробітниця бібліотеки Манітобського Університету, ініціатор й куратор 14-ти поїздок культурного спрямування «Повернення до джерел» з Канади до України. Пані Трач – також перекладач англійською мовою багатотомного видання альбому Івана Гончара «Україна й Українці», видань з українського народного вбрання і мистецтва. Нині Орися працює над книжкою про українське Різдво, а також проводить серію лекцій у різних містах Північної Америки та України.

Вхід – за музейним квитком.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати