Українська ікона слободи Борисівка

21 грудня 2018 - 30 квітня 2019 |

Виставку «Українська ікона слободи Борисівка» продовжено до 30 квітня. Це перша в Україні виставка «борисівських» ікон кінця ХІХ – початку XX століття. Автор ідеї та куратор проекту — ієродиякон Януарій (внук фундатора музею — Івана Гончара).

Слобода Борисівка (нині територія РФ, Бєлгородська область), в минулому український іконописний центр, що був розташований на історичних землях Слобожанщини.

Борисівський іконописний промисел був унікальним явищем не лише щодо випуску масової продукції (307 тис. ікон на рік), а й в оригінальності техніки іконопису, декору, іконографічному потрактуванні. Борисівська ікона пізнавана і неповторна.

У наші дні російські дослідники презентують борисівську іконописну традицію як явище російської культури, проте це не відповідає дійсності, адже етнічний склад слободи та первісна територіальна приналежність (Охтирський полк, потім Харківське намісництво) дозволяє впевнено віднести борисівську ікону до художнього явища української культури.

У пошуках зразків «борисівських» ікон ієродиякон Януарій за чотири роки обстежив 100 сіл. Він мандрував містами й селами Чернігівщини, Київщини, Одещини, Черкащини.

Намолені ікони створюють особливу ауру тепла і любові, адже скільки молитов сердечних було звернено через них до Бога. Були часи, коли ікони виносили з хат і дарували їх у церкви. А пізніше, коли храми були зруйновані, люди зберігали їх по горищах.

Замовлення екскурсій: (044) 280 52 10

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати