Творчий вечір з нагоди 70-річчя кобзаря Василя Литвина

4 June 2011 о 20:00 |

4 червня 2011 року о 17.00 запрошуємо до Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» на творчий вечір «Рятуйте, люди, пісню!» з нагоди 70-річчя Василя Литвина – кобзаря, заслуженого артиста України.

«Мене вразила давня китайська мудрість: «Бійся людини, котра не співає». Життєвий досвід довів правдивість цього. Для мене пісня – то крапелька живлющої води на спраглу ниву людського духу. І все своє життя, наскільки вистачає у мене сил і розуму, дію за принципом: «Рятуймо, люди, пісню людської душі». Щоб не було на Україні людей, котрі не співають. Бо наш народ співучий».
Василь Литвин

Василь Литвин народився 4 червня 1941 року в селі Федорівка Добровеличківського району Кіровоградської області. Однак бандуру взяв до рук лише в 21 рік хоча серце до пісні тяглося змалку. Його першим учителем і наставником став бандурист Михайло Білошапка. А під час навчання у Київському музичному училищі ім. Глієра відомий бандурист Андрій Омельченко викладав у майбутнього кобзаря клас бандури. Різними шляхами водила доля молодого кобзаря: черкаськими, чернігівськими, тернопільськими краями, аж доки не привела до Києва. Тут у в колективі новоствореного Оркестру українських народних інструментів він працював, гартував свій дух, відшліфовував майстерність. Та як і всюди українське слово, українська пісня зазнавали утисків і зневаги на той час.І саме, з хати Івана Макаровича Гончара, де вільно звучали українське слово і пісня, в яких бриніла українська душа, вперше злинула у світ ніким до того не співана, забута козацька пісня «Ой полети, галко», якій надав крила натхненний спів Василя Литвина. А Іван Гончар підтримав творчий пошук молодого кобзаря, як і багатьох українських юнаків і дівчат. Із того часу вже майже п’ятдесят років натхненно співає та творить пісні Василь Литвин – заслужений артист України, лауреат літературно-мистецької премії ім. Нечуя-Левицького. В його доробку понад 200 пісень, серед них понад сотню – власні твори.

У вечорі беруть участь:

  • Тріо «Золоті ключі» (Народні артистки України – Ніна Матвієнко, Валентина Ковальська, Марія Миколайчук);
  • Анатолій Паламаренко – Народний артист України;
  • Володимир Єсипок – голова Національної всеукраїнської спілки кобзарів, Народний артист України;
  • Петро Перебийніс – відомий письменник України;
  • брати Віталій та Роман Мороз та інші

Вхід вільний!

Share Button

3 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати