Творчий вечір присвячений 75-річчю Івана Миколайчука

3 червня 2016 |

3 червня 2016 року о 19:00 відбудеться вечір, присвячений 75-річчю лицаря українського поетичного кіно Івана Миколайчука, котрий стане зачином Миколайчук-фесту.

В особі Івана Миколайчука українська нація має світового, невмирущого, позитивного героя, який пробуджував національний дух українців. 34 ролі в кіно, 9 сценаріїв, 2 режисерські роботи – доробок Івана Миколайчука за коротке акторське життя. Він був актором від Бога і від народу, кінозіркою 60–70-их років, справжнім, як сама Природа, йому всі вірили, називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком, бо в ті роки майже жоден фільм не обходився без його участі.
Під його керівництвом здійснювалося музичне оформлення фільмів, у яких він знімався. І. Миколайчук завжди був у пошуках нових інтонацій голосу, музики, мови, бо що вражає, те й запам’ятовується. Він відходив від традиційного кіно, віддаючи перевагу філософському. Тому для підсилення значущості події використовував народну пісню, відчуваючи її величезний потенціал.

Саме фільм «Тіні забутих предків» завдяки особливому колориту Карпатських гір, гуцульським співанкам та коломийкам, а також календарно-обрядовим пісням (колядки, вертеп, веснянки, весільні, поминальні) став шедевром світового кіно. «Я не знаю більш національного народного генія… До нього це був Довженко», – сказав про Миколайчука Сергій Параджанов.

Кожен талант потребує визнання. Другого такого Івана не буде. Його ідеї підхопить нове покоління молодих акторів, режисерів, сценаристів, які будуть так само любити свою землю, рідне слово, українську пісню. І нехай прокинеться українська душа.

Розмову про Івана веде народна артистка України Валентина Ковальська.
Учасниця вечора народна артистка України, Герой України Ніна Матвієнко.
Відбудеться презентація від організаторів «Миколайчук – Фест».
Показ фільму Василя Вітера «Іван Миколайчук. Тризна».
Звучатимуть українські народні пісні.

Вхід вільний

im578x383-cf3455a-4 scan470 13043740_1707132752890032_4918831413495313454_n

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати