Творчий вечір Лірника Яреми

16 квітня 2013 о 17:00 |

16 квітня 2013 року о 17:00 в Музеї Івана Гончара в рамках музейного етнологічно-мистецького лекторію відбудеться творчий вечір Лірника Яреми.

Запрошуємо всіх шанувальників давньої української музики на творчу зустріч з Вадимом Шевчуком (Лірником Яремою)!

Ярема – учень відомого цехмайстра Миколи Будника, у якого він студіював гру на лірі та старосвітській бандурі. Займався польовими дослідженнями лірницької традиції у Старовижівському районі Волинської області та Козелецькому районі Чернігівської області. Є братчиком Київського Кобзарського цеху. Грає на колісній лірі, старосвітській бандурі, дуді (волинці), блок флейтах та інших інструментах. Виступає у складі ансамблю давньої музики Костянтина Чечені та гурту стародавньої музики «Хорея Козацька». Пропагує українську традиційну музику в Україні, Європі (Польща, Литва, Німеччина, Швейцарія, Франція, Великобританія) та США.

На вечорі у виконанні Яреми прозвучать твори українського вертепу ХVІІІ століття. Ви почуєте стародавню баладу «Розмова Дніпра з Дунаєм», псальму про Святого Онуфрія та інші визначні твори давньої української музики.

Завітавши на цей захід, ви дізнаєтеся ще про одну грань творчого таланту мистця – його монументальний живопис, зокрема сакральний. Вадим Шевчук закінчив КДІК (факультет художнього дизайну) та Національну академію образотворчих мистецтв та архітектури (факультет теорії та історії мистецтв). З 1990 року працює художником-реставратором. Є автором проектів і виконавцем настінних розписів Михайлівського Золотоверхого та Успенського соборів Києво-Печерської Лаври в Києві, Володимирського собору в Херсонесі, палацу Розумовського в Батурині. Нині працює над внутрішньою оздобою Успенського (Георгієвського) собору в Каневі. Тож мова йтиме і про характерні особливості українського мистецтва, відновлення втрачених пам’яток і автентичності, а також проблеми комунікації з природнім середовищем у творах мистецтва та екологію людини.

Ласкаво просимо!

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Куратор лекторію Тетяна Пошивайло – (044)362-44-62, 280-52-10, honchar_museum@ukr.net

Світлина Сергія Чурая

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати