Семінар “Перша допомога музеям у надзвичайних ситуаціях: міжнародні практики і український досвід”

21 травня 2015 11:00-16:00 |

21 травня 2015 року з 11:00 до 16:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться семінар “Перша допомога музеям у надзвичайних ситуаціях: міжнародні практики і український досвід”.

Все більше і більше країн опиняються перед викликами природних, політичних і суспільних катаклізмів. Із 1980 по 2012 роки 7,6 мільйона осіб постраждало від збройних конфліктів. Важко оцінити втрати, нанесені культурній спадщині в час криз.

Не є винятком і Україна, яка за останні два роки пережила масові протести, воєнні дії, втрату своїх територій і культурних цінностей. Як можна захистити культурну спадщину під час розгортання кризи? Коли настає слушна мить для втручання і як діяти? І хто може допомогти в цьому?

Відповіддю на зростаючі потреби спільнот у забезпеченні дієвого своєчасного реагування на кризову ситуацію є розробка методик і навчальних курсів, які проводять міжнародні організації, зокрема ЮНЕСКО і Міжнародний центр з дослідження, збереження і реставрації культурних цінностей (ICCROM).

На таких навчаннях розглядаються економічно ефективні стратегії зниження ризику і готовності до надзвичайних ситуацій у сфері культурної спадщини. Їх чільним компонентом є сесії з моделювання і вправ з оцінки збитків, порятунку і перших заходів допомоги для пам’яток культури і музейних колекцій. Знання і досвід учасників з різноманітних середовищ і контекстів сприяє випрацюванню точного й інклюзивного підходу до захисту культурного середовища у надзвичайних ситуаціях.

Учасники семінару отримають інформацію про міжнародні практики застосування комплексних профілактичних заходів, оперативного прийняття рішень та надання першої допомоги музейним зібранням і пам’яткам в умовах кризи, пов’язаної з масовими протестами, збройними конфліктами, терактами і стихійними лихами.

А також розглянуть досвід українських музеїв під час масових протестів, силового протистояння і збройних конфліктів, дізнаються більше про політику надзвичайного реагування органів державної влади і стратегії громадських ініціатив з музейної безпеки.

Оберігаймо наші музеї разом!

Тел. для довідок: (044) 360-90-77, (067) 737-53-47 (Ігор Пошивайло).

ПОПЕРЕДНЯ РЕЄСТРАЦІЯ (коротке резюме із зазначенням ПІБ, назви закладу і посади, моб. тел. та email) І ОТРИМАННЯ ВІД ОРГКОМІТЕТУ ПИСЬМОВОГО ПІДТВЕРДЖЕННЯ НА УЧАСТЬ ОБОВ’ЯЗКОВІ.

Заявки приймаються до 20 травня 2015 р. на: honchar_museum@ukr.net

Програма семінару

10.30 – 11.00 Реєстрація учасників

11.00 – 11.15 Вітальне слово, знайомство з цілями і завданнями тренінгу, знайомство з експертами і учасниками заняття.

11.15 – 12.00 Міжнародний досвід захисту музеїв під час збройних конфліктів і природніх лих:
– Реалії і перспективи навчального курсу “First Aid to Cultural Heritage in Times of Crisis”, Нідерланди, 2015 (Ігор Пошивайло, голова Музейної Ради, заступник генерального директора НЦНК «Музей Івана Гончара»)
Питання-відповіді

12.00 – 13.20 Українські музеї в час політичної і суспільної кризи:
– Захист Національного художнього музею України під час масових заворушень і протистоянь на вул. Грушевського під час Майдану (Марія Задорожна, генеральний директор Національного художнього музею України);
– Загрози фондосховищам Музею історії міста Києва в Українському домі під час Майдану: (не)вивчені уроки (Катерина Романова, заступник генерального директора Музею історії міста Києва);
– Безпека музейних колекцій України (Василь Рожко, начальник управління музейної справи та переміщення культурних цінностей МКУ);
– Реакція музейної спільноти на кризу: Український національний комітет Блакитного Щита (Микола Яковина, голова Blue Shield Ukraine та українського комітету ICOMOS, Катерина Чуєва, заступник генерального директора Національного музею мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, виконавчий секретар Blue Shield Ukraine).
Питання-відповіді

13.20 – 14.00 Кава-брейк

14.00 – 16.00 – Перегляд художнього фільму «Мисливцi за скарбами» (The Monuments Men, 2014, режисер, сценарист, головна роль – Джордж Клуні) – голлівудське унаочнення історичного досвіду із захисту музейних шедеврів під час Другої світової війни.

Семінар відбудеться в рамках проекту Музею Івана Гончара «Актуальний Музей: стратегія динамічного розвитку» (проект «Динамічний музей» Фонду «Розвиток України»).

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати