Розколяда з нагоди 105-ї річниці від Дня народження Івана Гончара

27 січня 2016 |

27 січня 2016 року в НЦНК “Музеї Івана Гончара (вул.Лаврська, 19) відбудеться Розколяда, присвячена 105-ій річниці від дня народження Івана Гончара. Дійство відбудеться за участі фолькльорних гуртів, ансамблів та хорів.

18:00 — відкриття виставки живопису та скульптур великого українця Івана Гончара.
18:30 — початок дійства Розколяда.

Учасники:

“Буття”, “Божичі”, “Занедбанці”, “Роксоланія”, “Райгородок”, “Рожаниця”, “Орелі”, “Баламути”, “Левеня”, Сусанна Карпенко з проектом “Візерунчаста розколяда”, “Хорея козацька”, гурт с.Козацьке Бобровицього р-ну, хор “Гомін”.

Кожного року 27 січня до хати-музею Івана Гончара приходили колядники, щоб вшанувати людину, яка багатьом відкривала простір історичної та культурної пам’яті, вказавши на велич народної традиції, як безцінного спадку України. Були роки, коли біля хати над Дніпром стояла черга колядницьких ватаг, але були й дні народження проведені майстром у самотності. Після 1993 року, відколи душа Івана Гончара поєдналася з вічністю, розпалений ним вогонь народної традиції й любові до своєї культури, плекається у стінах Музею Івана Гончара.

Десятки фольклорних гуртів збираються і співають народні пісні, вивчають народні танці, відновлюють заборонені і “забуті” обряди, передають молодшим поколінням, втілюючи мрію Івана Гончара та своє власне непереможне бажання, щоб Україна жила.

В день відзначення 105-ї річниці від дня народження Івана Гончара в Музеї Івана Гончара традиційно зберуться фольклорні гурти, ансамблі, хори, щоб вшанувати пам’ять митця. Вони колядуватимуть, щедруватимуть, віншуватимуть та засіватимуть в домі, де розпалений Іваном Гончаром вогонь традиції примножується й сьогодні.

Сійся, родися серед народу

Віра, надія, любов і згода.

Щоб в дні тривоги стояли люди

Серце при серцю і грудь при грудях,

Щоб в хвилі смутку, чорні зневіри

Шукали сонця крізь хмари сірі.

А навіть в бурі, як громи грають,

Не попадали в кігті відчаю.

Сійся, родися скрізь по Вкраїні,

Наука ясна, чисте проміння.

Щоб не чорніли пітьми безкраї,

Де ворог зради сіть розпинає,

Щоб в світлі сонця люд обновився,

Серцем очистився й духом скріпився.

Вхід вільний!

Photo by Marichka Kvitka

Photo by Marichka Kvitka

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати