Родинний фестиваль писанкарства

12 квітня 2014 з 11:00 до 14:00 |

12 квітня 2014 року з 11:00 до 14:00 в Музеї Івана Гончара триватиме Родинний фестиваль писанкарства (в рамках Всеукраїнського дитячого фольклорного фестивалю «ОРЕЛІ»).

Традиції, що передаються від покоління до покоління набувають особливої сили та значення в житті кожної людини, яка є продовжувачем і носієм культурного коду своїх пращурів. Написання писанок є глибокою духовною пам’яттю нашого народу. Це шлях і форма пригадування себе через символи і знаки, зображувані споконвіків на великодніх писанках, це особлива форма спілкування зі світом, світом внутрішнім і зовнішнім.

Цьогорічний родинний фестиваль писанкарства набуває особливого значення у зв’язку з подіями, що відбуваються на нашій землі. В знак шани і любові один до одного, до нашої землі, до цілого світу родинний писанковий фестиваль присвячуємо Небесній сотні. Оскільки писанки в українській традиції писали не лише для живих, а й для тих душ, що відійшли, наша присвята є прямою вдячністю і шаною тим, хто зустрічає Світлий Великдень в інших світах. Через збереження пам’яті, культури, історії постає народ.

Родинний фестиваль писанкарства відбуватиметься 12 квітня 2014 року з 11:00 до 14:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» за адресою: м.Київ, вул.Лаврська,19 (м.Арсенальна). До участі запрошуємо дітей з батьками, бабусями та дідусями без вікових обмежень. Учасниками можуть стати лише родини, а не окремі її представники. Наприклад, онука, мама та бабуся або діти з матусею і татком. Темою цьогорічного фестивалю писанкарства буде «древо роду», яке має безліч різноманітних форм та виявів у традиційній культурі і, що найважливіше, береже силу наших родів і забезпечує безперервне їх продовження

Умови участі:

  • Кожен член родини повинен написати щонайменше одну писанку;
  • Усі члени родини можуть допомагати один одному у написанні;
  • Кожна родина має надати коментар до своїх писанок;
  • Всі конкурсанти забезпечуються матеріалами для написання писанок. За бажанням можна скористатися власними матеріалами.

Для участі у родинному фестивалі слід подати заявку до 10 квітня 2014 року електронним листом на адресу myroslavamuseum@ukr.net або за тел.254-32-37, (067) 316-68-79. Зміст заявки: ПІП, вік, усіх членів родини, що беруть участь у конкурсі, поштова адреса, телефон.

Виставка писанок родинного фестивалю, присвячена Небесній сотні, відкриється 16 квітня 2014 року о 17:00 в Музеї Івана Гончара.

В рамках підготовки до конкурсу всіх охочих запрошуємо на майстер-класи з писанкарства до Музею Івана Гончара (детальніше: https://old.honchar.org.ua/p/v-muzeji-honchara-tryvayut-majster-klasy-z-pysankarstva/)

Як відбулося свято минулого року, дивіться за посиланням: https://old.honchar.org.ua/p/rodynny-konkurs-pysankarstva/

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати