Різдвяний концерт “Хорея Козацька”

19 січня 2018 |

19 січня о 19:00 Музей Івана Гончара запрошує Вас на Різдвяний концерт ансамблю старовинної музики “Хорея Козацька”.

Ласкаве панство! Шановні добродії! Христос народився! Славімо Його!

Запрошуємо Вас на Бенкет та зась Бенкет Духовний. Хорея Козацька бенкетує на честь Богоявлення, бо Господь із’явився нам. Хорея співає суголосо з хорами Ангелів, звістуючи Різдво Спаса. Все творення танцює і співає, ставши хором, собором, вся твар веселиться хороводячи до охоти разом з горами й долами, холмами й полями. Всі вірні, як прості пастирі та маги, королі зі Сходу співають хвалу Йому! Святошна Хорея пронизує Все. Все стало Хореєю. Бо Хорея це і є те, що піснею й танцем підносить Дух горі. Піднесімо ж і ми купно серця, возвеселімся купно нині! Будьмо Хореєю! Будьмо однією великою Хореєю! В нашій Козацькій землі! В нашій святій Русі-Україні!

Ласкаве панство! Шановні добродії! Запрошуємо Вас у світ давнього, староукраїнського Різдва, у світ старокиївських коляд, орацій та славословій. В святковому водохрещенському концерті Ви, шановні добродії, маєте унікальну можливість почути співи на Різдво та Богоявлення з різних історичних епох-середньовіччя, ренесансу, бароко. Стилістична й жанрова палітра цих різдвяних пісень різноманітна – це і стримані та аскетичні церковні монодії – тропарі та кондаки, це і давні коляди, бадьорі віншівки, в яких заховався старий дружинний епос, це і внелітургійні канти, що вражають багатством мелодій, ритмів, а також високим теологічним змістом, канонічна риторика яких, гармонійно поєднується з тонкими поетичними метафорами. Але всі вони купно “мелодійно і предивно Бога прославляють”.

Ласкаві слухачі! Твори, що ви почуєте в нашому концерті, віднайдені в рукописах та стародруках. Вони взяті зі старовинних Ірмологіонів та ірмолоїв, з пісенників та Богогласників ХVІ-ХVІІІ ст. Поміж іншого, це й дивовижні ірмолойні співи – такі, як гімни на Різдво Христове “Христос Раждається – славіте” та “Дівая днесь пресущественного раждає”, величні канти почаївського “Богогласника” отців Василіан 1790-1791 років “Возсіявий над сонце” та “Стань, Давиде, з гуслами”, патріотичний кант на богоявлення “Тройце святая” доби гетьмана Івана Мазепи з рукописного збірника Антона Петрушевича чи волелюбну пісню з “Саду божественних пісней” Григорія Сковороди “Ангели, знижайтеся!”, що ототожнює народженого в наших серцях Бога з Духом Свободи, Бога, що робить нас Вільними.

На Різдвяному концерті “Хореї Козацької” вперше Ви почуєте інструментальну музику та пісні з другої, світської частини Сокиринсього Галаганівського вертепу 1774 року; таємні християнсько-нумерологічні пісні, бурлескні пісні та вірші, що їх виконували священники, мандрівні дяки та спудеї – миркачі з Києво-Могилянської (Мазепіанської) академії. Особливе враження справить на Вас, ласкаві добродії, високий рівень теологічної думки старої Руси-України та краса давньої української мови, що відобразилися в ораціях Кирила Транквіліона Ставровецького та Івана Величковського з ХVІІ століття, які ви неодмінно почуєте.
Тож, щиро запрошуємо Вас, на наш Різдвяний концерт, шановне товариство! Ми вельми сподіваємось, що відвідини нашого концерту залишать у Ваших душах та серцях відчуття особливої Радості, що довго буде з Вами! Бо ж – Радість нам ся з’являє! Христос народився! Славімо Його!

Тарас Компаніченко

Вартість вхідного квитка – 100 грн. 

Щиро запрошуємо!

Технічний партнер проекту 

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати