Проект “ІРМОС. Давні духовні напіви України”

2 червня 2015 о 19:00 |

2 червня 2015 о 19:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на проект “ІРМОС. Давні духовні напіви України” та виставу “РАДУЙСЯ. Напіви до Богородиці”.

Проект ІРМОС – це художній антропологічний проект, засобом і звершенням якого є ірмос – православна духовна практика, здійснювана в сучасному соціо-культурному просторі і втілена в сучасних художніх формах.

Духовні напіви прийшли в Київську Русь з Візантії з початком християнства, віками передавалися поколіннями монахів, духовних співців, спочатку – з рук в руки, пізніше – кулизм’яним записом. Ввібравши соки мелосу цієї землі, до 16-го ст. сформувались у самобутній Український духовний напів і протягом 16-17 ст. були передані нам як український нотолінійний Ірмолой – Богослужбова книга, складена з монодичних співів – ірмосів.

Ірмос поступово вийшов із церковного обряду протягом трьох останніх століть і сьогодні його можна знайти тільки в стародруках архівів та в бібліотеках старих монастирів.

Наша ціль – не повернути Ірмос у Церкву, не відродити ірмолойний спів в Україні і світі (хоч це, можливо, наша далека мрія).

Ірмос для нас – живий, він будить питання: де є творчість сьогодні, що нині є музика і що – театр і ми можемо лише проводити цей текст в часі, бути веденим ним.

Виконавці: Наталія Половинка, Юлія Цвях, Назар Романюк

Керівники проекту – Сергій Ковалевич, Наталія Половинка

Організатори:
– Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара»
– Львівський  муніципальний,  театральий, художньо-дослідницький та освітній центр «СЛОВО І ГОЛОС»
– Театральний Центр «Слово і голос»

Вхідний квиток – 120 грн.
Для студентів – 60 грн.
Для дітей до 16 років – безкоштовно

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати