Презентація Всеукраїнськогo просвітницького проекту «Ткана Україна»

23 лютого 2018 о 14:00 |

Презентація
Всеукраїнськогo просвітницького проекту
«Ткана Україна»
23 лютого 2018 року

23 лютого 2018 року в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» з 14.00 до 19.00 запрошуємо на презентацію Всеукраїнського просвітницького проекту «Ткана Україна».

Мета проекту – популяризація та відродження традиційних технік ткацтва України.

Проект триває з березня 2017 року. В його межах було проведено ряд експедицій в Чернівецьку, Івано-Франківську, Львівську, Закарпатську, Одеську, Кіровоградську та Київську області, а також здійснено відеозйомку навчальних майстер-класів з різних технік ручного ткацтва.

Одним із завдань проекту було створення тканого панно «Єдина Україна», на що куратору проекту – Алєксєєнко Дарині – було виділено кошти з боку держави – грант Президента України.

До створення панно долучилось 17 майстрів із 13 областей України. Панно виконано у вигляді карти України, кожна область якої зіткана в техніці, притаманній для даної території. Над створенням «кордону країни» (27 метрів стрічки) працювало понад 60 осіб.

Проект довготривалий, тому в перспективі – залучення до його реалізації навчальних закладів 1-3 ступенів.

План заходу:

14.00 – 15.00 – урочисте відкриття; передача панно «Єдина Україна» на зберігання до фондів Донецького обласного художнього музею
15.00 – 15.30 – нагородження учасників проекту
16.00 – 19.00 – майстер-класи з різних технік ткацтва від народних майстрів: Олена Попова (м.Богуслав), Ліана Лістунова (м.Миколаїв), Олександр Бабенко (м.Полтава), Галина Гром (с.Нагуєвичі, Львівщина), Валентина Добровольська (м.Кропивницький), Валентина Гецевич (м.Кролевець, Сумщина), Михайло Коваль (с.В.Хутір, Черкащина), Руслана Гончарук (с.Яворів, Івано-Франківщина), Тетяна Крупа(м.Харків), Оксана Рязанцева (с.Прєлєсне, Донеччина), Марія Василащук (с.Шешори, Івано-Франківщина)

Впродовж заходу будуть транслюватись відео-сюжети, записані під час експедицій.

Музичну атмосферу свята створюватимуть фольклорний гурт із Донеччини «Дивина», а також бандурист Тарас Силенко та сопілкар Дмитро Мазуряк.

Вхід на захід за музейним квитком – 30 грн.
Для учасників АТО і їхніх сімей – вхід вільний.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати