Презентація відтвореного жіночого серпанкового костюму

26 червня 2013 |

26 червня о 18.00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на презентацію відтвореного жіночого серпанкового костюму.

Запрошуємо вас відвідати презентацію одягу, пошитого зі справжнього серпанку, який відтворений майстринями-ткалями у наш час. Серпанкову тканину було виготовлено у майстерні історичного ткацтва «Легенди Волині» у м. Радивилів на Рівненщині. До уваги відвідувачів буде представлено два повні жіночі серпанкові строї, прототипом для яких став одяг з села Крупове Дубровицького району Рівненської області.

Дослідники виводять техніку серпанкового полотна з X ст. н.е. Розріджена, легка і напівпрозора лляна тканина була мрією для дівчат. В неї одягалися заможні панянки. А наречені убиралися у серпанкові елементи ноші, коли йшли до шлюбу. Зазвичай серпанок використовували як намітку для завивання голови. Практика вживання повного серпанкового строю зафіксована з усієї України лише у Дубровицькому районі Рівненської області.

Оригінали серпанкового строю зберігаються у Сарненському історико-етнографічному музеї, НЦНК «Музей Івана Гончара», Національному музеї українського народного та декоративного мистецтва та в інших музеях України і приватних збірках. Саме тому відтворити такий унікальний одяг було надзвичайно цікавим завданням і справжнім викликом для Майстерні. Три роки знадобилося майстриням для того, аби з нуля відродити особливості ткання серпанкового полотна. Було здійснено близько сотні спроб, доки структура і товщина тканини стала відповідати історичному оригіналу початку XX ст.

На презентації буде продемонстровано повні серпанкові строї та намітки з колекцій Сарненського та Рівненського історико-краєзнавчих музеїв, НЦНК «Музей Івана Гончара» та приватних збірок. Показано сучасну інтерпретацію використання серпанкового полотна – весільне вбрання у етно-стилі.

Презентацію проводять:

Володимир Дзьобак – керівник ГО «Центр відродження та дослідження Волині»;
Раїса Тишкевич – директор Сарненського історико-етнографічного музею;
Юрій Мельничук – заступник директора з науково-фондової роботи НЦНК «Музей Івана Гончара»
Мар’яна Олійник та Наталка Пуха – майстрині з ткацтва.

Організатори:
ГО «Центр відродження і дослідження Волині» та Радивилівська майстерня історичного ткацтва «Легенди Волині», Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», Сарненський історико-етнографічний музей.

Контактна особа:
Настя Мельниченко – 066 913 44 77, 099 266 54 23

Вхід вільний!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати