Презентація монографії Ірини Ігнатенко “Народна медицина українців Середнього Полісся: традиції та сучасність”

2 квітня 2013 о 17:00 |

2 квітня 2013 року о 17:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на презентацію монографії Ірини Ігнатенко “Народна медицина українців Середнього Полісся: традиції та сучасність” (на польових етнографічних матеріалах).

З’явилася ще одна цінна книжкова новинка в галузі етнології – монографічне дослідження про народну медицину Полісся. Його автор – добре відома в етнологічних професійних колах дослідниця Ірина Ігнатенко, кандидат історичних наук, доцент кафедри етнології та краєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Дослідження значною мірою опирається на власноруч зібрані автором протягом 10 років експедиційні записи з більш як 100 сіл. Незважаючи на те, що книга стосується лише одного етнографічного субрегіону, вона, проте, є цінним джерелом знань, оскільки Полісся й досі зберігає свою архаїку. Вартість дослідження в очах поціновувача доброї наукової літератури зростає, коли стає відомим, що І.Ігнатенко збирала польові матеріали в забруднених унаслідок аварії на Чорнобильській АЕС землях.

Народна медицина

У книзі можна дізнатися як про носіїв народних медичних знань – знахарів та чаклунів; так і про самі хвороби (їх класифікація, етіологія, термінологія) та способи їх лікування на Середньому Поліссі. Причому дослідниця бере не лише традиційний зріз цього явища, а й широко залучає свідчення про сучасні трансформаційні процеси, які відбуваються в цій галузі.

Надзвичайно цікавим є розділ, де подаються сучасні українські народні замовляння в тому неторканому вигляді, в якому вони застосовуються знахарями та чаклунами.

Поява книги Ірини Ігнатенко «Народна медицина середнього Полісся…», безсумнівно, є подією в сучасному науковому житті України. Вона написана за сучасними європейськими стандартами наукового дослідження, разом з тим є чудовим інформаційним джерелом для широкого загалу читачів.

Присутні матимуть змогу на власні очі побачити магічні методи лікування та доторкнутися до таємниць народного знахарства.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Тел.: (044) 362-44-62, 280-52-10 honchar_museum@ukr.net

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати