Презентація книги Володимира Кушпета “Школа реконструкції виконавської традиції”

14 травня 2016 |

14 травня о 16.00 запрошуємо на презентацію книги Володимира Кушпета “Школа реконструкції виконавської традиції: кобза, ліра, торбан, бандура, спів” та двох аудіодисків: “Кобзар Остап Вересай” і “Торбаніст Микола Плекан”.

Автор книги Володимир Кушпет – викладач Стрітівської вищої школи кобзарського мистецтва, один із засновників відомого гурту “Кобза”, автор багатьох музикологічних праць з питань давньої української музики, зокрема ґрунтовної монографії “Старцівство: мандрівні співці-музиканти в Україні: XIX — поч. XX ст.” (К., 2007) та “Самовчителя гри на старосвітських музичних інструментах: кобза О.Вересая, бандура Г.Ткаченка, торбан Ф.Відорта” (К., 1997).

“Школа реконструкції виконавської традиції” є навчально-методичним посібником для практичного оволодіння стародавньою українською музикою на старовинних музичних інструментах. Цей посібник допоможе музикантові опанувати найдавніший спосіб співу в супроводі кобзи та ліри (спів у заплачку), спів та гру на торбані, традиційне виконавство на бандурі, оволодіти основами ладової імпровізації, а також навчитися за допомогою музичних формул та збережених текстів реконструювати стародавні вокально-інструментальні композиції (думи).

Навчально-методичний посібник розраховано на музикантів з певною виконавською підготовкою, студентів середніх та вищих музичних навчальних закладів та всіх, хто цікавиться давньою українською вокально-інструментальною музикою.

Презентовані аудіодиски музично ілюструють це видання. У презентації візьмуть участь також виконавці записаних творів:

  • Володимир КУШПЕТ (кобза, колісна ліра)
  • Павло ЛАСКАВЧУК (кобза О.Вересая)
  • Юрій СКОВКІН (кобза О.Вересая)
  • Сергій НЕЧИПОРЕНКО (кобза О.Вересая)
  • Андрій ШАРАЄВСЬКИЙ (бандура Г.Ткаченка)
  • Володимир БИКОВ (бандура Г.Ткаченка)
  • Сергій ЗАХАРЕЦЬ (бандура Г.Ткаченка)
  • Дмитро РОМАНЧУК (бандура Г.Ткаченка)

Радіопередача на радіо “Культура”, 11 травня 2016 року – програма “Знак оклику” за участю Володимира Кушпета: розмова про презентовані видання: частина 1, частина 2.

Kushpet_Cover_1_2

Kushpet_Cover_1_2

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати