Презентація книги Роберта-Богдана Климаша «Українська народна культура в канадських преріях»

18 вересня 2013 о 17:30 |

18 вересня 2013 року о 17:30 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться презентація книги патріарха українсько-канадської фольклористики та етнографії Роберта-Богдана Климаша «Українська народна культура в канадських преріях» за участю автора.

За результатами експертного оцінювання піврічного видавничого асортименту ця книга стала одним із Лідерів півріччя за версією Всеукраїнського рейтинґу «Книжка року’2013» в номінації “Візитівка”.

Роберт-Богдан Климаш – визначний дослідник української народної культури в Канаді, доктор фольклористики, науковий співробітник Центру українсько-канадських студій університету Манітоба (Вінніпег, Канада). Довгі роки він працював куратором східно-європейської колекції в Канадському музеї цивілізації, який є одним із провідних етнографічних музеїв Північної Америки. До слова кажучи, 90% матеріалів східноєвропейської колекції присвячена саме українцям.

Книга «Українська народна культура в канадських преріях» (перекладач і упорядник – доктор фольклористики Світлана Кухаренко) базована на матеріалі багаторічних польових досліджень автора, який відвідав в експедиціях чи не всі українські околиці Канади. Це є першим в Україні виданням про народну культуру українців, що оселилися в ХІХ – на початку ХХ ст. в західній Канаді і стали там фармерувати. За кілька десятиліть вони витворили своєрідну українсько-канадську регіональну субкультуру, яка поповнила загально-український культурний фонд такими унікальними явищами, як українське кантрі, іммігрантський гумор, макаронічна говірка half-напів, усні народні оповідання про піонерську добу, новотвори народної пісенності. Книга містить велику добірку українсько-канадського фольклору, польові записи дослідника та українську дискографію Канади.

Презентація супроводжуватиметься унікальними світлинами, а також неповорним українським кантрі.

Модератор презентації – Марина Гримич, відома письменниця і науковець.

Share Button

2 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати