Презентація книги Євгена Чернецького «Зажинки до родовідної книги cела Потіївка на Білоцерківщині»

23 квітня 2014 17.00 |

23 квітня 2014 року о 17.00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на презентацію книги Євгена Чернецького «Зажинки до родовідної книги cела Потіївка на Білоцерківщині», що відбудеться в рамках музейного етнологічно-мистецького лекторію.

Потіївка стала третім селом в Україні, мешканці якого завдячуючи дослідженням вченого-генеалога з Білої Церкви, ознайомилися з власними родоводами, а деякі вперше побачили герби своїх предків.

Євген Чернецький – кандидат історичних наук, автор книг “Білоцерківський замок”, “Браницькі”, “Шляхами полковника Никифора Блаватного” та багатотомної серії довідників про правобережну шляхту. Його попередня книга з серії “Українське село” “Родовідна книга Красного та Затиші на Білоцерківщині” отримала персональну відзнаку голови журі ХVIII-го Форуму видавців у Львові та увійшло до двадцяти найкращих видань України 2011 року.

“Українське село” – це серія книжок з багаторічним дослідженням генеалога-науковця в державних архівах родоводів селян, які видані за меценатської підтримки підприємців, народжених у цих селах. “Село – пуповина нашого народу, нашої мови, всієї нашої духовності. Відновлення такого духовного зв’язку з ним, до чого спонукають праці Чернецького, Бондаря, Прилуцького зміцнюють нас як націю, а консолідована нація спроможна сберегти село…” (Левко Лук’яненко з передмови до книги “Українске село. Зажинки до родовідної книги Потіївки на Білоцерківщині”)).

Співатор книги Петро Прилуцький, меценат, родом з Потіївки, всіх гостей презентації запросить на “кАрАвай з потіївської печі”, саме так говорять тамтешні селяни. Пан Петро пояснить, чому в Потіївці говорять “каРАвай”, а не “коРОвай”. Автори книги впевнені, що спонукають присутніх до видобування знань про своїх дідів-прадідів та родоводу українського народу.

ВХІД ВІЛЬНИЙ

Світлина prostir.museum

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати