Презентація книг Стефана Таранушенка та Михайла Драґана про дерев’яну архітектуру

15 жовтня 2014 о 17:00 |

15 жовтня 2014 року о 17:00 запрошуємо в Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» на презентацію двох фундаментальних видань з української дерев’яної сакральної архітектури: «Дерев’яна монументальна архітектура Лівоборежної України» Стефана Таранушенка та «Українські деревляні церкви» Михайла Драґана.

В презентації візьмуть участь: Сергій Білокінь, Віктор Вечерський, Віктор Таранушенко, Тамара Косміна, Денис Вітченко, Олександр Савчук, київські архітектори, мистецтвознавці та музейники. Під час презентації можна буде почути живий голос Стефана Таранушенка (запис 1976 р.), а також придбати видання за видавничими цінами.

Таранушенко С. А. «Дерев’яна монументальна архітектура Лівобережної України»

Книгу відкривають дві передмови – доктора історичних наук Сергія Білоконя та кандидата архітектури Віктора Вечерського. У роботі подано більше 1000 унікальних світлин, які ілюструють понад 180 пам’яток української дерев’яної архітектури (з них збережено 15).
Видання красномовно свідчить про самобутність дерев’яної архітектури, наявність будівничих шкіл та високого рівня естетики майстрів Лівобережної України.

ДраҐан М.Д. «Українські деревляні церкви»

Перевидання фундаментального двотомовика Михайла Драґана «Українські деревляні церкви» здійснено вперше від 1937-го року з доповненнями та усуненням неточностей першого видання. Структура та нумерація сторінок обох томів збережена.
Перший том — текстовий, другий — ілюстративний — налічує понад 150 унікальних світлин дерев’яних церков Галичини. Більшість ілюстрацій подано з оригінальних світлин, що зберігаються в архіві М. Драґана в Національному музеї у Львові імені Андрея Шептицького.

Видавці мають надію, що видання викличуть суспільний резонанс і допоможуть зберегти ту невелику частину дерев’яних храмів, що і сьогодні прикрашають українські ландшафти.

Вхід на презентацію книг вільний

презентація книг

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати