Презентація альбому Василя Парахіна «Промінь воскресіння»

11 червня 2015 о 17:00 |

11 червня о 17:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на презентацію альбому Василя Парахіна «Промінь воскресіння» (про унікальну Школу народного малярства у селі Журавники на Волині).

Альбом розповідає про життя і діяльність подвижника традиційного народного мистецтва Василя Григоровича Парахіна (1937р. н.), про його педагогічний досвід, що став підгрунтям для заснування у селі Журавники на Волині Школи народного малярства.

В альбомі представлено репродукції творів Василя Парахіна, його учнів та світлини з архіву Віктора Чухрая, що дають яскраве уявлення про світоглядні, естетичні і технологічні засади українського народного малярства.

Керівник цієї самобутньої школи вважає, що «все на світі у взаємозв’язку: видиме з невидимим, духовне з матеріальним, сучасне з минулим. Людська душа – у зв’язку з національним середовищем. Руйнування одного стає причиною деградації другого. Нема на світі більших цінностей, як душа людини і рідна земля. Знищити народ – заблокувати або ж попсувати витоки його естетичної і мистецької реалізації, зруйнувати, скалічити його природне середовище, чим призвести до деградації національного середовища – тіла національного духу».

Альбом має 136 сторінок, 235 ілюстрацій, упорядник – Зоя Навроцька. Видання побачило світ завдяки сприянню голови Волинської облдержадміністрації, начальника управління культури Волині та родині Садових.

Презентація альбому відбудеться в Музеї Івана Гончара на тлі виставки творів Школи народного малярства села Журавники.

Тел. для довідок: 04-280-52-10, 044-362-4-62

Вхід вільний

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати