Постовий концерт фольклорного ансамблю “Божичі”

7 квітня 2017 |

7 квітня о 19:00 запрошуємо на ПОСТОВИЙ КОНЦЕРТ фольклорного ансамблю “Божичі”.

У час Великого посту відбудеться вже традиційний концерт фольклорного ансамблю «Божичі». У програмі прозвучать псальми (народні пісні релігійного змісту), а також протяжні пісні, які були записані учасниками колективу у фольклорних експедиція у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській та Полтавській областях.

У текстах псальмів проявлене творче народне осмислення християнського віровчення. Музика псальмів подібна до церковної, проте мова і художні деталі відповідають сучасному для творців текстів побуту, наближені до народних пісень. Завдяки цьому біблійні образи стають зрозумілішими, ріднішими. Деякі сюжети псальмів виникли власне у народному середовищі.

Зараз місце виконання псальмів у селянському середовищі обмежилося похоронами або поминками. Іноді псальми можна почути у церкві. А ще на початку ХХ ст. псальми співались на «вулицях» і молодими, і старими, і були дуже популярним жанром.

У псальмах знайдете не лише музику для душі, а й відповіді на життєві й вічні питання, а якщо не відповіді, то принаймні підказки, яких людина особливо потребує у час наближення до Воскресіння Христового.

Вхід за квитком до музею: 30 грн., для школярів,студентів та пенсіонерів – 10 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати