Показ українського народного і стилізованого вбрання

15 лютого 2013 |

15 лютого 2013 року о 18:00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться показ українського народного і стилізованого вбрання «Стрітення: минуле–сучасне».

У день свята Стрітення, коли, згідно народної традиції, зустрічаються та змагаються між собою зима та весна, пропонуємо шанувальникам національної культури стати свідками «стрітення» минулого і теперішнього, традиційного і сучасного, народного і модерного!

У найбільшій музейній галереї учасниками дефіле стануть понад півсотні осіб, демонструючи колекції від модельєрів Олесі Теліженко, Тамари Федюк, Тетяни Цуканової та Галини Забашти, майстерні автентичного одягу «Шляхетний одяг», майстрів народного мистецтва Олени Попової, Тамари Негоди й інших. Автентичне народне вбрання представлено збіркою Музею Івана Гончара, приватними колекціями Олени Скрипки, Юрія Мельничука, Володимира Щибрі, Ігоря Перевертнюка, Євгена Дмитрука, дитячої школи «Орелі». Етнокреативний одяг – від театру «Човен». Серед показу – стилізоване вбрання, створене за мотивами українського народного мистецтва, – кращі дипломні роботи студентів Київського державного інституту декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені М.Бойчука (кафедри моделювання костюму та художньої вишивки) й інше.

Мета показу (режисура – дизайнер Людмила Сивцева-Климук) – привернути увагу до традиційних цінностей, до естетичних уподобань наших попередників, до «стильності» народних традицій, яскраво виявлених у святковому одязі, а також актуалізувати культурну спадщину минулого для сьогодення, утверджувати нашу етнокультурну самобутність, налаштовувати сучасну молодь, що народне – це модно!

Цей проект (куратор – Ігор Пошивайло) складається і з виставки народного мистецтва минулого і сучасності «Спадкоємність…», щоденних демонстрацій майстерності, майстер-класів від членів Київського осередку Національної спілки майстрів у вихідні дні, творчих зустрічей, лекцій, показів давніх фільмів про майстрів. Він задуманий і як комунікаційний простір, де відвідувачі дістають можливість безпосередньо поспілкуватися із майстрами, де можна поділитися власним досвідом і набути нових знань. Його ідея полягає у спробі візуалізації збереженості та трансформації тяглих традицій в народній культурі, виявленні елементів інновацій, привнесених нашою добою у творчість сучасних мистців.

Отож, завітайте до Музею Івана Гончара на Стрітення! Демонстрація вбрання – о 18-ій год. Прийшовши трішки раніше, на 17-ту годину, – матимете нагоду прослухати народознавчу лекцію «Свято Стрітення у народній традиції» етнолога, кандидата філологічних наук Олени Чебанюк та оглянути мистецьку виставку «Спадкоємність: традиції та інновації в народному мистецтві».

Одягніть вишиванку чи народний костюм, долучіться до свята, отримайте пільговий вхідний квиток!

(044) 280-52-10, 288-92-68 / honchar_museum@ukr.net

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати