Подорожуюча мультимедійна виставка, присвячена Івану Гончару

25 лютого - 25 березня 2011 |

25 лютого 2011 року о 15:00 в Черкаському обласному краєзнавчому музеї відбудеться відкриття подорожуючої мультимедійної виставки «Іван Гончар: звитяга одного життя»,
а з 12 до 15:00 – круглий стіл «Інтерпретація культурної спадщини в Україні: проблеми та перспективи»
в рамках проекту «Музейний здвиг: Інтерпретація культурної спадщини України» (напрям «Культурне надбання», програма І3 [ідея–імпульс–інновація]).

Розширення меж культурної спадщини в другій половині ХХ століття вимагає пошуку нових відповідей на запитання про взаємовідносини об’єктів культурної спадщини та їхніх споживачів.

Ідея цього культурно-мистецького проекту полягає у своєрідному «флеш-мобному» ознайомленні широких аудиторій різних регіонів країни з ідеалами й світоглядними орієнтирами українців, засадами і філософією народної творчості та кращими зразками культурної спадщини України, у яких закарбовано багатовікові прагнення народу до свободи, втілено національний психотип.

Серед завдань проекту – популяризація громадянської позиції, збиральницької діяльності та творчого доробку визначного митця, музейника, науковця, діяча культури Івана Макаровича Гончара як прикладу активної особистості; висвітлення впливу однієї людини на збереження та розвиток національної культури, духовного поступу суспільства; а також висвітлення діяльності НЦНК «Музей Івана Гончара» як своєрідної моделі для переходу музеїв пост-радянського типу до новітніх принципів функціонування музеїв як відкритих майданчиків і форумів для навчання, відпочинку, отримання нового досвіду і позитивних емоцій.

Метою круглого столу (в якому візьмуть участь провідні науковці та музеологи Києва і Черкас) є виявлення методів і дієвих практик (зокрема закордонних) зацікавлення відвідувачів збірками культурної спадщини й знаннями, які вони несуть; залучення молоді та різноманітних спільнот до співпраці у збиранні, інтерпретації та презентації місцевої історії, культурних надбань, залучення відвідувачів музеїв до діалогу; налагодження плідної співпраці між музеями та регіонами України.

Подорожуюча виставка «Іван Гончар: Звитяга одного життя» із серією семінарів і круглих столів розпочинає свою мандрівку Україною з Черкащини – батьківщини Івана Макаровича. Попереду – Вінниця, Моринці, Чернігів, Полтава, Опішне, Одеса, Львів, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Донецьк та інші міста і містечка. А завершиться проект виставкою в Києві та національним форумом «Ювілейні Гончарівські Читання».

Виставка в Черкаському обласному краєзнавчому музеї триватиме до 25 березня.

Проект здійснюється за підтримки Фонду Ріната Ахметова “Розвиток України”.

Тел. для довідок: (0472) 45-11-22, (044) 360-90-77

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати