«ПОЧАТОК»: виставка ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі»

1 квітня - 5 травня 2016 |

1 квітня о 17.00 у Києві, в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара»( вул. Лаврська, 19) відкриється виставка ікон сімейної іконописної майстерні «Небо на землі» (м. Миколаїв). Виставка має назву «Початок».

Спочатку було Слово, і Слово було у Бога, і Слово було Бог (Ів. 1:1). Цими словами розпочинається євангельський уривок, що звучить на Великодній літургії. Воскресіння Христове є початком нашого шляху до Небесного Єрусалиму. Весна є точкою відліку нової віхи життя, що сповнена надією на краще, перемогою життя над смертю. Пам’ятаючи про це, родинна майстерня присвятила саме цій події виставку своїх робіт.

До експозиції увійшли близько 100 творів, що виконані у різноманітних техніках: яєчної темпери, фрески, ікона на камені.

Велику частину складають ікони в техніці гарячої емалі.

Ця техніка не є традиційною для іконопису, але її художня виразність надихнула іконописців до створення багатьох творів.

Найцікавішим експонатом миколаївські майстри вважають «Тайну вечерю» – роботу, що поєднала в собі глибокий зміст цього сюжету, осмислений багатьма поколіннями християн та незвичні для іконопису матеріали – гарячу емаль, кольоровий метал.

Родзинкою виставки стане презентація спільного проекту іконописної майстерні «Небо на землі» та прИкрасної майстерні «Маковія». Це хрестики, прикрашені гарячою емаллю, від майстрів «Небо на землі», оздоблені вишуканим намистом від «Маковії».

Іконописці « Небо на землі» наголошують на унікальності такого виду мистецтва, як іконопис. Ікона, являючись однією з основних святинь християнського світу, є також і твором мистецтва та посідає особливе місце в сучасному культурному процесі.

Майстри «Небо на землі» бажають всім відвідувачам доброї мандрівки на шляху «світлої печалі» – Великого Посту. Кінцем цього шляху і є духовна весна та початок спасіння – Світле Христове Воскресіння.
Христос Воскрес!

Виставка триватиме до 5 травня.

Оганізатор MariyaPavelkoGallery
Спонсор проекту адвокатське об’єднання «Кунденко, Попович і партнери».
Інформаційна підтримка Радіо «ЕраFM»
Куратор Марія Павелко: +38 066 155 92 37; pavel-ko@inbox.ru
www.pavel-ko.net

IMG_7020 IMG_6557 пийте з неї сві 40х30 IMG_6122 afisha

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати