Виставка творів Володимира Рака “Ланка”

20 вересня 2018 |

20 вересня о 17:00 Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» презентує виставку творів Володимира Рака «ЛАНКА», присвячену 70-ти річчю від дня народження мистця.

В експозиції представлені живописні та графічні твори художника, виконані впродовж 1970-х – 90-х років, а також його авторські фотографії, відзняті в часовому проміжку з 1970 по 2018 роки, що демонструють мистецькі пошуки та особливості поступу автора у царині пейзажного та портретного жанрів.

Виставка покликана ознайомити широкий загал поціновувачів мистецтва з творчим доробком Володимира Рака, що нині є малодослідженим і залишає простір для подальшого ґрунтовного вивчення, розкривши індивідуальну манеру, образно-пластичні рішення та діапазон тем, до яких звертається художник.

Особливу увагу В. Рак приділяє сільській тематиці, яка унаочнює прагнення автора донести особливості міфологічного світу українців, важливість природного начала як основи життя, що нині пригнічене урбаністичним способом життя. Звідси природним є глибинний зв`язок його творчості з традиційною народною картиною.

Як зазначає сам художник: «Не просто почуття необхідно передавати в малярстві, не фольклорні мотиви; потрібно виразити невидимі актуальні і екзистенційні змісти існування людей, що працюють на землі».

Володимир Рак – природжений колорист. Стилістика його живопису вирізняється насиченими, сміливими кольоровими плямами, що організовують всю площину картини та надають декоративного звучання творам; експресивні мазки передають психологічний зміст образів («Бабуся Христя», 1989; «Прощання з бабусею» 1995). Внутрішня свобода – провідна риса його творчості.

Графічні роботи автора майстерно закомпоновані: побудовані на протиставленні глибоких живописних чорних плям півтонам та тонким невимушеним лініям, в застосуванні сміливого рухливого штриха, які створюють жваву енергію ритмів. («Вулиця О. Гочара, 1989; «Гроза насуває», 1989).

Ласкаво запрошуємо відвідати виставку!

Виставка триватиме до 28 жовтня.

 

РАК ВОЛОДИМИР ВАСИЛЬОВИЧ

Народився 10 вересня 1948 року у селі Васильки на Полтавщині у родині військовослужбовця та вчительки. Батьки були художниками-аматорами. Мати – Анастасія Трохимівна Рак – відома народна майстриня наївного малярства на склі.
Студіював малярство Володимир у колі художників-нонконформістів, яскравих представників радянського андеграунду: Анатолія Звєрева, Ігоря Ворошилова, Володимира Алєйнікова.
Повернувшись з Москви в Україну у 1974 році, продовжує малювати, розширює коло однодумців, до якого потрапляють Володимир Лобода та Віктор Соловйов, що стають його найближчими друзями і натхненниками.
1975-80-ті роки навчається на філологічному факультеті КДУ імені Тараса Шевченка.
1970 – поч. 1980-х працює художником-монументалістом у Київському комбінаті монументально-декоративного мистецтва.
З 1994 року і понині працює на посаді старшого наукового співробітника Музею Івана Гончара.

ВИСТАВКОВА ДІЯЛЬНІСТЬ

1960-ті рр. – постійний учасник фотовиставок в м. Кривий Ріг, Україна
1970-ті рр. – учасник т. з. «квартирних виставках» м. Києва, Україна
1990-ті рр. – учасник республіканських гуртових виставок, м. Київ, Україна.
2007 – персональна виставка графіки в Полтавському краєзнавчому музеї, м. Полтава, Україна
2008 – персональна виставка графіки до 60-ти річчя від дня народження в Музеї Івана Гончара, м. Київ, Україна

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати