Перегляд фільму “Шевченко. ІDентифікація” та зустріч із режисером Сергієм Проскурнею

10 березня о 19:00 |

10 березня 2015 року 19:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на перегляд фільму “Шевченко. ІDентифікація” та зустріч із режисером Сергієм Проскурнею

“Це дивна історія. Мене запросили керівники студії “УкрКіноХроніка” почитати сценарій. Це було в серпні 2013 року. Сценарій написав Володимир Арєнєв, а допомагав йому консультаціями молодий шевченкознавець Михайло Назаренко. Мені одразу ж сподобалася назва “Шевченко. ІDентифікація” – Сергій Проскурня.

Мені цікаво спостерігати прихованою камерою за життям людей, які можуть про Шевченка цікаво думати. На тлі сцен із їхнього життя – а я зберігаю автентику їхнього життя, захищаю їх від навали кіношної техніки – звучать їхні монологи про Шевченка. І тут вибухає правда.

Сергій ПроскурняРіч у тім, що носії легенд про Шевченка давно померли. Хіба що бабцю якусь божевільну можна знайти, котра приходить на Майдан по юшку і потроху фестивалить, розповідаючи про Шевченка у шизофренічному аспекті. Мені це не цікаво.

Ідея сценариста – зустрічі з різними людьми, які володіють знанням про невідомого Шевченка. В основному це анекдоти, міфи, історії про рідних і близьких, які буцімто зустрічали Шевченка, який буцімто ніколи не помирав і продовжує жити поміж нас, як Горець. Це чудовий кіношний ефект. Але тут немає нічого спільного з документалістикою, хоча це була заявка на документальний фільм.

Відштовхуючись від цього сценарію, я розвинув ідею фільму, що ґрунтується на реальності. Реальність цікавіша за міф. Це – фільм сильних людей.

У фільмі зняті унікальні кадри у ландшафтах і в кратерах на верхівці димлячих териконів донецького краю. Образ Пепіка, який говорить на донбаському нарєчії, згадує маму, котра знала усю “Катерину” напам’ять. Його очі наповнені сльозами, коли він говорить такі щирі, прості та глибокі слова… А в кінці додає: “А душі наші – в неволі”.

За кадром Пепікнарікає на українських митців, що так мало говорять про Шевченка, Лесю Українку, Франка. Він сварився, що ми згадуємо про них лише в роки ювілеїв, і що не використовуємо все наше культурне багатство.

«Тарас Шевченко. ІDентифікація» — український документальний фільм режисера Сергія Проскурні, що вийшов 2014 року з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати