Пам’ятаємо! | До 85 роковин жертв Голодомору

24 листопада 2018 |

Виставка, яка розгорнулася у виставковій залі Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» присвячена подіям в Україні 1932-1933 рр., а саме, розгортанню війни проти селян, яка набула форм терору голодом. Запровадження режиму “чорних дощок”, заборона поширення інформації про голод, запровадження паспортної системи разом із заборонами на виїзд за межі України, офіційна відмова приймати допомогу голодуючим від Міжнародного Червоного Хреста та інших благодійних організацій – усе це є ознаки геноциду та прямі докази зумисності Голодомору. Помилково думати, що голод своєю кістлявою рукою душив лише українське село – люди сотнями помирали на вулицях українських міст.

У документальній частині виставки, представлені документи вищих партійних та державних органів влади, які свідчать про їх свідомі дії, спрямовані на організацію Голодомору та їх повну обізнаність з ситуацією на місцях. Творцями Голодомору названо Сталіна, його найближче оточення в Москві та їх помічників в Україні. Матеріали були підготовлені Українським інститутом національної пам’яті.

У 2006 р. Верховна Рада прийняла закон про визнання Голодомору геноцидом, проте до цього часу в суспільстві є сили, які опираються поширенню правди про ті страшні події. Україна мусить зробити все, щоб пам’ять про невинно згублених збереглася довічно.

Важливою складовою виставки є давні “дорадянські” світлини українців у традиційному вбранні з фотоархіву Музею Івана Гончара, що презентують українських селян як самодостатніх працьовитих господарів-хліборобів на своїй власній землі, сповнених гідності і краси.

Відвідати виставку можна щодня, крім понеділка,
з 24 листопада по 9 грудня 2018
з 10.00 до 17.30

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати