Ой як же було ізпрежди віка | Святковий концерт гурту “Многая лєта”

26 жовтня 2018 |

Ансамбль фольклорної та духовної музики «Многая лєта» відзначає своє 10-ліття та запрошує 26 жовтня на святковий концерт. Цього вечора гурт заспіває ліричні та обрядові пісні, зібрані в експедиціях різними регіонами України.

Гурт «Многая лєта» заснований на кафедрі народнопісенного виконавства та фольклору Ганною Коропніченко – відомою в Україні фольклористкою, етномузикологинею, дослідницею традиції Київщини та Полтавщини, екс-солісткою першого в Україні фольклорного гурту «Древо».

«Наш колектив наслідує традицію вторинного співу, який завжди вважався андеграундом. Ми намагаємося не переспівувати відомі, брендові пісні. Композиції, що прозвучать на святковому концерті в Музеї Івана Гончара, є абсолютно унікальними, їх не можна почути будь-де. Це реконструкції досі не виданих автентичних пісень», – розповідає Ганна Коропніченко.

Виконавці фольклорного гурту «Многая лєта» активно працюють над дослідженням народних звичаїв, обрядів, танців та пісень. Найбільшу увагу зосереджують на Середньонаддніпрянських та Середньополіських співочих традиціях.

Гурт неодноразово презентував українську пісенну традицію за кордоном. За 10 років творчої діяльності «Многая лєта» стали учасниками багатьох конкурсів та фестивалів в Італії, Польщі, Болгарії, Чехії та Словаччині.

Назва концерту обрана не випадково – це перший рядок дуже рідкісної, архаїчної колядки «Ой як же було ізпрежди віка», яку зафіксувала Ганна Коропніченко під час експедиції Київщиною у 1994 році.

26 жовтня о 19:00 запрошуємо до Музею Івана Гончара на святковий вечір народної музики.

Вхід на концерт вільний

На обкладинці фрагмент з роботи О.Черкасової «Дороженька».

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати