Обрядодійство «Весілля свічки»

17 вересня 14:30-23:00 |

17 вересня 2010 року запрошуємо вас на обрядодійство «Весілля свічки».

На коня хлопців саджати,
Кращі фольклорні гурти оглядати,
«Гречаники» й «Ойру» танцювати,
Дівчат прясти, ткати навчати,
На «весіллі свічки» гуляти, мед-пиво пити,
А під кінець, щоб не зголодніти,
то Кулішем закусити.

До XVII століття на Семена Стовпника (14 вересня) колись святкували Новий рік, а саме «Свіччене весілля». А в стародавньому Києві в цей час, на Контрактовій площі, у світлі багаття та смолоскипів, збиралися всі цехові майстри. Кожен цех демонстрував своє професійне вміння під звуки обрядових пісень та власних традиційних гімнів. Забава тривала цілу ніч.

Завітавши на наше свято в Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара», ви матимете унікальну можливість відчути себе безпосереднім учасником давнього обрядодійства, почути пісенне різнобарв’я найкращих фольклорних колективів та побачити карнавал вогнів у осінніх сутінках столиці.

Для молоді цей день був особливий, бо вже закінчилось тепле літо, а отже і «Вулиця» і розпочинався період вечорниць. В давнину парубки та дівчата винаймали хату для їх проведення, а ми пропонуємо, якщо ви ще не знайшли собі пару, зустріти її на наших вечорницях у затишному подвір’ї Музею.

На нашій забаві дітей та батьків найкращі народні майстри навчать традиційним вмінням на майстер-класах, ви зможете побачити показ весільної обрядовості, поласувати кулішем та повеселитися під запальні мелодії народних музик, а на десерт — пригоститися кавою від Ніни Матвієнко, під час перегляду відео з весіль різних регіонів України. Тож чекаємо на гостину!

У програмі заходу:

14:30—17:30 — Майстер-класи: петриківський розпис, яворівський розпис, різьба по дереву,  соломоплетіння, лялька-мотанка, гончарство, ткацтво.
17:40—18:40 — Кінець «вулиці»:  обряд «всадження на коня»; вступ у парубоцькі і дівочі громади.
18.40—19.20 — Показ обрядів українського весілля.
19:20—20:30 — Гостина, танці.
20:30—21:00 — Запалювання першого посвіту. Презентація кращих київських гуртів.
21:00—21:20 — Показ обряду  «Весілля свічки».
21:30—23:00 — Перегляд відео з українськими весіллями, нічна кава від Ніни Матвієнко.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати