Обрядодійство “Весілля Свічки”

23 вересня з 12:00 до 22:15 |

23 вересня 2011 року запрошуємо на обрядодійство «Весілля Свічки». На вас чекають майстер-класи з народного мистецтва, весільні обряди, показ “борщівських” сорочок, танці, відео з українського народного весілля та вечірня гірко-солодка кава.

«Кличем вас на весіллі гуляти,
під цимбали танцювати,
а хлопцям вчитись до дівок моргати
та й на вус мотати!»

До XVII століття на Семена-Стовпника (14 вересня) колись святкували Новий рік, або як його ще називали «Свіччене весілля». В стародавньому Києві, на Контрактовій площі, у світлі багаття та смолоскипів, збиралися всі цехові майстри. Кожен цех демонстрував своє професійне вміння під супровід обрядових пісень та власних традиційних гімнів. Забава тривала цілу ніч.

Завітавши на свято в Музей Івана Гончара, ви зможете взяти участь у автентичному тернопільському весіллі, яке презентуватиме Народний фольклорно-етнографічний колектив «Дністряни» (с. Дністрове, Борщівського р-ну), матимете унікальну можливість оглянути одну із найбільших приватних колекцій «борщівських» вишиваних сорочок Віри Матковської, а можливо навіть сфотографуватися в одній із них на згадку. Різнобарв’я весільних пісень ви почуєте у виконанні  фольклорних гуртів «Рожаниця», «Вольниця» та «Царина».

Для молоді цей день був особливим, бо саме на Семена-Стовпника проводився вступ у парубоцькі та дівоцькі громади, тож пропонуємо і вам випробувати свої сили. Переважно від Семена- Стовпника закінчувалося тепле літо, а отже і «вулиця». В цей день запалювався перший «посвіт» і розпочинався період вечорниць, а парубки та дівчата винаймали хату для їх проведення. Отже, пропонуємо вам, якщо ви ще не знайшли собі пару, зустріти її на наших вечорницях, на затишному подвір’ї Музею, з запашною кавою від «Львівської майстерні шоколаду» під запальні мелодії народних музик. То ж чекаймо вас на свято!

У програмі заходу

12.00-18.00 Майстер-класи : розпис на склі, яворівська іграшка, різьба по дереву, соломоплетіння, лялька – мотанка, гончарство, ткацтво.
16.00-17.00 Відкриття виставки «Українське весілля» з фондових колекцій НЦНК «Музей Івана Гончара»
17.00-17.30Кінець «вулиці»: Обряд «всадження на коня». Вступ у парубоцькі та дівочі громади.
17.30-17.50Чернігівське весілля від гурту «Рожаниця»
17.50-18.00Святкова хода в «борщівських» сорочках
18.00-19.00 Тернопільське весілля колектив «Дністряни» з с. Дністрове Борщівського р-ну та Троїсті музики з с. Мельниці-Подільської
19.00-20.30Гостина, танці
20.30-20.45 Запалювання першого «посвіту». Показ обряду «Весілля свічки» - фольклорний гурт «Вольниця»
20.45-22.15 Перегляд відео «Українське народне весілля», Нічна кава від «Львівської майстерні шоколаду» у Києві

А так святкували “Весілля Свічки” минулого року: https://old.honchar.org.ua/. Також дивіться на Facebook.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати