Ніч традиційного танцю

25-26 травня 2019 22:00-6:00 |

25-26 травня

з 22:00 до 6:00

до Дня Києва

Ніч традиційного танцю просто неба

Ніч традиційного танцю – це найбільша в році подія, де поціновувачі живої музики, танців та музиканти з різних частин України збираються разом, щоби прожити найдовшу і найяскравішу танцювальну травневу ніч.

8 годин живої музики, 8 автентичних та вторинних українських гуртів, що грають давні скрипкові традиції, майстер-класи для початківців, знайомства, спілкування, і потужна енергія традиційного танцю під травневими зорями!

Протягом ночі відвідувачі затанцюють близько півсотні танців, що часом свого побутування сягають 100-літньої давнини: Голубка, Козак, Гайдук, Аркан, Чабан, Метелиця, Гуцулка, Троян, Коломийка, Каперуш, Гречаники, Косарі, Тропак, Обруч, Тетяна, Швець, Орлиця, Городецька полька, Вальс і, навіть, Фокстрот.

Троїсті музики представлять віртуозну майстерність та унікальну традицію, що передається через покоління в усний спосіб, без нот. Традиційний для української інструментальної культури склад, скрипка, бас, цимбали, бубон, зазвучить у різних поєднаннях створюючи неповторні настрої народних танців.

Особливим гостям ночі стане гурт Isartaler Gau з Мюнхена, що презентує самобутні танцювальні традиції Баварії. Автентичну традицію Бойківщини та Гуцульщини представлять гурти села Вовче Львівської області та села Віпче Івано-Франківської області.

Прийди і відкрий для себе енергію традиційного танцю!

Творці ночі:
Гурт с.Віпче /Івано-Франківська область/традиція Гуцульщини/
Гурт с.Вовче /Львівська область/традиція Бойківщини/
Сільська музика /Рівне/традиція Західного Полісся/
Isartaler Gau /Німеччина, Мюнхен/традиція Баварії/
US Orchestra /Київ/традиція Лівобережжя, Полтавщини/
Надобридень (Nadobrydeň) /Київ/традиція Західного Поділля/
Гурт Буття /Київ/традиція Гуцульщини/
Орелі /Київ/традиція Лівобережжя/

Проект реалізують Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) та культурно-мистецький проект Рись / Rysʹ за підтримки Український культурний фонд.

25-26 травня
22:00-6:00
Подвір‘я Музею Івана Гончара
Вхід 14+

Квитки – https://nich-tantsyu.ticketforevent.com/
Акредитація – http://bit.ly/nich-tantsyu-zmi

____________________________

Український культурний фонд ‒ державна установа, створена у 2017 році, на підставі відповідного Закону України, з метою сприяння розвитку національної культури та мистецтва в державі, забезпечення сприятливих умов для розвитку інтелектуального та духовного потенціалу особистості і суспільства, широкого доступу громадян до національного культурного надбання, підтримки культурного розмаїття та інтеграції української культури у світовий культурний простір. Діяльність фонду, згідно чинного законодавства, спрямовується та координується Міністерством культури України. Підтримка проектів Українським культурним фондом здійснюється на конкурсних засадах.

_____________________________

“Ніч традиційного танцю просто неба” – це культурно-мистецький проект, що інтегрує традиційну інструментальну музику та несценічний танець в сучасний культурний простір, і формує ціннісне сприйняття української культурної спадщини.

Ніч традиційного танцю є загальнопоширеним форматом у Європі, який підтримують і розвивають такі країни, як Польща, Словаччина, Угорщина, Німеччина, Литва, Латвія, Естонія.
У Києві ініціатива виникла у 2015 році з нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв. У 2015 та 2016 роках подія відбулася в Мистецькому арсеналі в рамках міжнародного фестивалю “Етносвіт”. З 2017 року подія відбувається в Музеї Івана Гончара. Ініціатор за засновник події – Музей Івана Гончара.

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати