Мистецький вечір «Зікрачі – село з вікнами до сонця»

26 травня 2016 |

26 травня 2016 року о 17: 00 в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» відбудеться мистецький вечір «ЗІКРАЧІ – СЕЛО З ВІКНАМИ ДО СОНЦЯ».

Село, що було за вироком комуністичного режиму визнане як «неперспективне» і приречене на вмирання – не загинуло, хоча і зазнало великих втрат. На сьогодні Зікрачі продовжує своє споконвічне сільське життя, а завдячуючи місцевим талантам створює свій власний мистецький простір. Кілька років тому письменником Павлом Малєєвим було написано книжку «Зікрачі», в якій він розмірковує про долю цього невеличкого села в контексті буття Ржищівщини, Кагарличчини, Київщини і України загалом. До книжки увійшли розповіді про важку історію села, долі людей, спогади зікрачан.

В програмі заходу :

– презентація книжки Павла Малєєва «Зікрачі»
– виступ президента історичного клубу «Холодний яр», історика та письменника Романа Коваля,
– виступ автора монументу «Жертвам геноциду українського народу» Михайла Горлового
– музику та спів творитимуть:
«Бурса фольклору» під орудою невтомного Валерія Гладунця (народні пісні Київщини), кобзар Тарас Силенко («Дума про Отамана Зеленого» та ін.), а також авторські обробки українських народних пісень у виконанні молодої скрипальки Іванки Ворошилюк.

Під час вечора буде можливість оглянути малярські роботи самобутнього місцевого художника Бориса Дегтярьова, зокрема, мальовничі краєвиди села «Зікрачі», а також ознайомитися з добіркою місцевих вишиваних рушників середини ХХ-го століття.

Ласкаво просимо на вечір!

Вхід вільний

постер_зікрачі

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати