Мистецька виставка “Тут була хата Тараса Шевченка”

6 березня - 1 квітня 2012 |

З нагоди днів пам’яті Тараса Шевченка 6 березня 2012 року о 17:00 запрошуємо до НЦНК “Музей Івана Гончара” на відкриття мистецької виставки «Тут була хата Тараса Шевченка» (в рамках виставкового проекту «Україна етнографічна»).

«В своїй хаті своя правда
І сила, і воля …»
Тарас Шевченко

Виставку «Тут була хата Тараса Шевченка» влаштовано до 198-ої річниці від Дня народження Великого Кобзаря. На ній представлено експонати із фондових збірок Черкаського обласного краєзнавчого музею і Музею Івана Гончара. Метою організаторів є створення символічного образу хати-світлиці, в якій формувався світогляд майбутнього поета і художника. Серед експонатів – унікальні документальні світлини родини Тараса Шевченка, характерні наддніпрянські краєвиди, а також елементи місцевого вбрання, вишивані рушники, ткані рядна, скатертини; керамічний та дерев’яний посуд, меблі; народні ікони та картини. Представлено і неодмінний атрибут українських селянських хат – портрети Кобзаря, виконані народними малярами.

Започаткований цього року проект «Україна етнографічна» має на меті представити у виставковому просторі Музею Івана Гончара кращі етнографічні колекції як державних, так і приватних збірок з різних регіонів України.

Завітавши на виставку, ви отримаєте нагоду поспілкуватися із провідними науковцями Черкаського обласного краєзнавчого музею, шевченкознавцями, шанувальниками народної культури, зануритися в стихію українського народного мелосу.

Вхід на відкриття виставки вільний

Виставка діятиме з 6 березня по 1 квітня 2012 року
щодня, крім понеділка і останнього вівторка місяця,
з 10.00 – 17.30 год.

Share Button

2 відгуків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати