Музичний вечір, присвячений Дню Катерини

7 грудня 2012 18:00 |

7 грудня 2012 року о 18:00 запрошуємо до Музею Івана Гончара на музичні зустрічі “Жіноча доля в народних піснях та романсах”.

День Катерини (7 грудня) в українській традиції давно зустрівся зі ще стародавнішим святом – днем Долі. Здавна, саме цього Дня, дівчата починали ворожити на свою долю. Вони збиралися на вечорниці, заварювали кашу з кількох видів круп та «кликали долю вечеряти». Потім ішли потай до чужого саду, виламували гілочки вишні, які вдома ставили в воду: якщо зацвіте до Різдва – дівчина вийде цього року заміж.

Дівчата не лише ворожать в цей День, а й виспівують Долю: закликають її до вечері, розпитують кожна про своє майбутнє, а потім, уже всім гуртом розказують-виспівують своє життя. І зовсім не випадково кожна наша пісня – то ціла людська доля. І склали українки стільки прекрасних пісень, скільки їх самих жило на цій землі споконвіку, бо не було ще двох однакових доль: у всякого – своя.

На вечорі Катерини-Долі ви почуєте давні українські народні пісні – обрядові, побутові, а також жіночі романси у виконанні Надії Боянівської, Володимира Самайди та гурту «Рідна пісня» (художній керівник Василь Триліс).

Чекаємо на вас!

ВХІД У МУЗЕЙ
для дорослих – 15 грн., для дітей та пенсіонерів – 3 грн.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати