Музично-літературний вечір в пам’ять про харківського кобзаря Петра Древченка

11 грудня 2013 |

Вечір пам’яті кобзаря Петра Древченка переноситься. Про дату буде оголошено пізніше.

11 грудня 2013 року о 17:00 запрошуємо в Музей Івана Гончара на музично-літературний вечір «Той, хто зберіг традицію…» в пам’ять про харківського кобзаря Петра Древченка.

Запрошуємо на вечір-концерт присв’ячений світлій пам’яті кобзаря Петра Древченка. Незбагненною є роль окремої особистості в історії культури. Від високої відповідальності, неординарності, креативності, інших рис творчої особистості, що не вкладаються в усталене сприйняття загалу, часом залежить доля цілого пласту національної культури, його спроможність до поступу в сучасних умовах та перспектива розвитку.

Власне, завдяки подвижникам, які заглядалися духовним зором у далечінь майбуття,  творили, берегли, шукали й знаходили, закорінені в народі  духовно-культурні традиції змогли пережити десятиліття поневірянь і нищень від тоталітарних режимів. І не лише вижити, але й знайти свій статус та гідне місце у сучасному культурному просторі України.

До таких особистостей в царині народньої української культури, які спричинилися до збереження і передачі нащадкам автентичної кобзарської традиції  належить харківський кобзар Петро Семенович Древченко.

Ім’я Петра Древченка є сьогодні майже невідоме сучасним шанувальникам традиційної музики. Проте за своєю харизмою, подвижництвом, а найголовніше – результатами своєї  творчої діяльності цей народний співець може уважатися одним із найвидатніших представників кобзарського цеху минулого століття.

На вечорі братимуть участь братчики Київського кобзарського цеху, а також представники Харківського кобзарського цеху, буде проведено коротку лекцію про творчість Петра Древченка (лектор Кость Черемський).

Вхід вільний

Світлина snip.dyvy.info

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати