Музичні зустрічі “Жіноча доля в народних піснях та романсах” на Майдані

4 грудня 2013 о 19:00 |

Музичні зустрічі “Жіноча доля в народних піснях та романсах”, що 4 грудня мала відбутися в Музеї Івана Гончара, переноситься на головну сцену Майдану, де відбудеться сьогодні о 19:00. Запрошуємо!

7 грудня – День Святої Великомучениці Катерини, який в українській традиції давно зустрівся з древнішим дохристиянським святом – Днем Долі. Здавна, саме цього Дня дівчата починали ворожити на свою долю. Вони збиралися на вечорниці, заварювали кашу з кількох видів круп та «кликали долю вечеряти». Потім йшли потай до садочку, виламували гілочку вишні і ставили у воду: якщо зацвіте до Різдва – дівчина вийде цього року заміж.

Дівчата не лише ворожать в цей День, а й виспівують Долю: закликають її до вечері, розпитують кожна про своє майбутнє, а потім, уже всім гуртом розказують-виспівують своє життя. І зовсім не випадково кожна наша пісня – то ціла людська доля. І склали українки стільки прекрасних пісень, скільки їх самих жило на цій землі споконвіку, бо не було ще двох однакових доль: у всякого – своя.

На вечорі Катерини-Долі ви почуєте давні українські народні пісні – обрядові, побутові, а також жіночі романси у виконанні гурту «Рідна пісня» (Оксана Гордієць, Катерина Левенко, Валентни Орел, художній керівник Василь Триліс). Виступатимуть Надія Боянівська, Володимир Самайда і дует Наталки Полтавець та Василя Триліса.

Чекаємо на вас!

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати