Музей Івана Гончара на весняному Кураж Базарі

23-24 березня 2019 |

23-24 березня творимо весну на Кураж Базар Весняний!

Кураж Базар Весняний — це про душевні співи, шанування традицій, пробудження природи та веселощі. Кураж Базар проводиться із благодійною метою — зібрати 200 тисяч гривень на побудову інклюзивного дитячого майданчика.

На Кураж Базарі музей представить проект polyphonyproject.com, що покликаний продовжити життя традиційної музики. Можна буде почути не лише високоякісні записи автентичних українських пісень з відкритої цифрової колекції polyphonyproject.com, а й живий спів носіїв традиції.

Гостем весняного Кураж Базару стане фольклорний гурт “Бовсунівські бабусі” з с. Бовсуни, Лугинського району, що на Житомирщині. Вони зберегли притаманну тільки цій особливій частині Полісся пісенну культуру й манеру фольклорного співу. Нині його учасницям від 78 до 89 років. Музичний перформанс з веснянок, майстер-клас з весняних ігор та хороводів влаштують гурти “Райгородок” та Рожаниця / Rozhanytsya.

З різних куточків України зберуться майстри традиційних народних ремесел. Спеціально до весняного Кураж Базару вони підготували дивовижні рукотворні вироби, особливо декоровані до Великодня. Ними ви зможете прикрасити свій дім та зробити подарунки для рідних. Писанки, плетені кошики з лози, керамічний та дерев’яний посуд, ткані килими, святкові рушники, екологічні традиційні іграшки, жіночі прикраси — все це можна буде придбати.

Спеціально для гостей Кураж Базару, Олександра Сторчай, старша наукова співробітниця музею, проведе лекцію з історії традиційного костюма. Будемо говорити про складові українського народного строю, орнамент, колорит та форми одягу, стійкість традиції та регіональні особливості.

На весняному Кураж Базарі також можна буде підтримати реконструкцію Музею Івана Гончара. Нагадаємо, у лютому 2018 року основну частину його експозиції було затоплено окропом через аварію тепломережі. Нині в музеї функціонує лише одна зала. Придбавши благодійні листівки та “жайворонки” з тіста, що музей представить в окремій зоні на Кураж Базарі, ви зможете підтримати його відбудову.

Share Button

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати