Мандрівна виставка до 100-ліття І.Гончара у Вінниці

6–25 квітня 201 |

6–25 квітня 2011 року Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» і Вінницький обласний краєзнавчий музей за підтримки Фонду Ріната Ахметова «Розвиток України» запрошують на відкриття мандрівної мультимедійної виставки «Іван Гончар: звитяга одного життя» і на музейний семінар «Інтерпретація культурної спадщини в Україні» в рамках проекту «Музейний здвиг: Інтерпретація культурної спадщини України» (напрям «Культурне надбання», програма І3 [ідея–імпульс–інновація])).

Розширення меж культурної спадщини в другій половині ХХ століття вимагає пошуку нових відповідей на запитання про взаємовідносини об’єктів культурної спадщини та їхніх споживачів.

Ідея цього культурно-мистецького проекту полягає у своєрідному «флеш-мобному» ознайомленні широких аудиторій різних регіонів країни з ідеалами й світоглядними орієнтирами українців, засадами і філософією народної творчості та кращими зразками культурної спадщини України, у яких закарбовано багатовікові прагнення народу до свободи, втілено національний психотип.

Серед завдань проекту – популяризація громадянської позиції, збиральницької діяльності та творчого доробку визначного митця, музейника, науковця, діяча культури Івана Макаровича Гончара як прикладу активної особистості; висвітлення впливу однієї людини на збереження та розвиток національної культури, духовного поступу суспільства; а також висвітлення діяльності НЦНК «Музей Івана Гончара» як своєрідної моделі для переходу музеїв пост-радянського типу до новітніх принципів функціонування музеїв як відкритих майданчиків і форумів для навчання, відпочинку, отримання нового досвіду і позитивних емоцій.

Темою семінару для музейних фахівців є виявлення методів і дієвих практик (зокрема закордонних) зацікавлення відвідувачів збірками культурної спадщини й знаннями, які вони несуть; залучення молоді та різноманітних спільнот до співпраці у збиранні, інтерпретації та презентації місцевої історії, культурних надбань, залучення відвідувачів музеїв до діалогу; налагодження плідної співпраці між музеями та регіонами України.

Мандруюча виставка «Іван Гончар: Звитяга одного життя» із серією семінарів і круглих столів розпочала свою мандрівку Україною з Черкащини – батьківщини Івана Макаровича. Тепер – Вінниця. Попереду – Моринці, Чернігів, Полтава, Опішне, Одеса, Львів, Дніпропетровськ, Запоріжжя, Донецьк та інші міста і містечка. А завершиться проект виставкою в Києві та національним форумом «Ювілейні Гончарівські Читання» (жовтень 2011 року).

Відкриття виставки відбудеться 6 квітня о 12 год.
Семінар – 6 квітня з 13 до 16 год.
у Вінницькому обласному краєзнавчому музеї (м. Вінниця, вул. Соборна, 19)
Тел. для довідок: (0432) 35-31-28, 35-31-30, (044)360-90-77

Фотозвіт з відкриття виставки

Світлини – Богдан Пошивайло

Share Button

Один відгук

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Відгуки
Опитування

Ви писали писанки цього року?

Результати